Płaszcz w kratę na sezon jesień-zima 2018/2019Modny płaszcz w kratę na sezon jesień-zima 2018/2019 Fot. Imaxtree

Płaszcz w kratę na sezon jesień-zima 2018/2019

Płaszcz w kratę jesień-zima 2018/2019 – Jaki wzór wybrać?

Kiedy rozpoczynamy kompletowanie garderoby na sezon jesień-zima, to nie możemy zapomnieć o ciepłych okryciach wierzchnich. Będą nam potrzebne zarówno modele na porę przejściową, jak i na pogodę typową dla tych pór roku. Z tego powodu jedna kurtka albo płaszcz to za mało. Jednak w kolekcjach domów mody na jesień-zimę 2018/2019 pojawiło się tak dużo okryć wierzchnich, że bez trudu wybierzesz dla siebie kilka ciekawych. Poza klasycznymi modelami w jednolitych, stonowanych kolorach, warto rozważyć też wzorzystą wersję. Jeżeli szukasz płaszcza ozdobionego jakimś modnym printem, to masz dużo opcji do wyboru, choć najbardziej adekwatna do okryć wierzchnich wydaje się krata.

Krata niemal zawsze pojawia się wśród propozycji na chłodniejsze pory, tym razem jednak projektanci szczególnie mocno wykorzystali ten wzór w swoich kolekcjach. Dzięki temu masz do wyboru różne wersje tego popularnego printu. Co prawda krata vichy, która za sprawą skojarzeń z piknikowym obrusem nadaje się głównie na sezon wiosna-lato, teraz nie królowała na wybiegach, ale za to znaleźli się jej godni następcy. Jakich wzorów możemy się zatem spodziewać po kolekcjach na sezon jesień-zima 2018/2019? Bez wątpienia nadrukiem, który świetnie prezentuje się na płaszczach jest krata księcia Walii, którą z języka angielskiego określamy również glen plaid. Popularność tego printu, jak i jego szlachecko brzmiącą nazwę, zawdzięczamy Edwardowi VIII, który szczególnie upodobał sobie garnitury w taki wzór. Wśród domów mody, które zaproponowały okrycia wierzchnie w kratę księcia Walii są: Fendi, Prada i Balenciaga.

Delikatna, subtelna, zdominowana przez szarości krata księcia Walii, to nie jedyna odmiana tego wzoru, która jest popularna w sezonie jesień-zima 2018/2019. Poza nią, możesz również wybrać tartan. Jakiego dokładnie printu możemy spodziewać się pod tym określeniem? Jest to wzór, który nazywamy po prostu szkocką kratą. W pierwszej chwili może nam się kojarzyć z czerwienią i zielenią, które występują na szkolnych spódnicach i kiltach, ale na tym możliwości wcale się nie kończą. Na wiele ciekawych duetów kolorystycznych postawiły takie domy mody jak: Versace, Michael Kors i Rejina Pyo. W ich kolekcjach znajdziesz mnóstwo inspiracji, które będą pomocne przy wyborze idealnego płaszcza w kratę na nadchodzący sezon.

Płaszcz w kratę jesień-zima 2018/2019 – Kup płaszcz w kratę!

Płaszcz w kratę jesień-zima 2018/2019 – Stylizacje z płaszczami w kratę

Płaszcz w kratę może być bardzo uniwersalnym okryciem wierzchnim, które dopasujesz do wielu stylizacji. Jak pokazują stylizacje, które znaleźliśmy na Instagramie, bez trudu można go wykorzystać w zestawach w różnym stylu. Z jednej strony płaszcz w kratę może być uzupełnieniem kobiecej stylizacji z plisowaną spódnicą, ale z drugiej sprawdzi się też w duecie ze spodniami. Casualowa stylizacja z jeansami lub nawet sportowa z joggersami może zostać uzupełniona właśnie jednym z modnych modeli.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.