Pokaz Versace jesień-zima 2018/2019Pokaz Versace na sezon jesień-zima 2018/2019 Fot. Imaxtree

Pokaz Versace jesień-zima 2018/2019

Pokaz Versace jesień-zima 2018/2019 – Donatella Versace dla Versace

Versace to włoski dom mody, który kojarzy się z meduzą. Ten charakterystyczny wzór, to jednak nie jedyny element kolekcji, z którego słynie marka stworzona przez Gianniego Versace w 1978 roku. Na początku istnienia, to założyciel był odpowiedzialny za prowadzenie całej firmy. Coraz większa popularność sprawiła jednak, że projektant zaczął szukać wsparcia. Idealną kandydatką do prowadzenia wspólnego biznesu okazała się jego siostra. Donatella Versace podjęła się tego wyzwania i choć początkowo zajmowała się nie tworzeniem kolekcji, a promowaniem marki, to jednak tragiczne okoliczności zmusiły ją do przejęcia obowiązków brata.

Zanim jednak Donatella Versace stanęła na czele domu mody, to powoli wdrażała się również w obowiązki projektantki. Najpierw zajęła się prowadzeniem linii dziecięcej. Po Young Versace objęła również kierownictwo nad nowo powstałą linią Versus. Jednak na tym wcale nie skończyły się wyzwania. Morderstwo Gianniego Versace sprawiło, że Donatella musiała zaangażować się jeszcze bardziej. W 1997 roku przejęła stery w Versace. Biorąc pod uwagę pozycję, jaką obecnie może się szczycić ten dom mody, to Donatella była najlepszą osobą na to stanowisko.

Pokaz Versace jesień-zima 2018/2019 – Nowa kolekcja Versace

Lata 80. królują już kolejny sezon z rzędu. Z tamtej dekady wracają do nas nie tylko fasony, ale również wzory i kolory. Biorąc pod uwagę to, co Donatella Versace pokazała na sezon wiosna-lato 2018, to poprzeczka zdaje się być ustawiona dosyć wysoko. Czy tym razem również udało jej się utrzymać ten poziom? Co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Tym razem projektantka zaserwowała nam wiele klasyków pokroju trenczy, szkolnych bluzek z kołnierzykami i brogsów na platformie.

Z drugiej jednak strony mogliśmy zobaczyć lekkie odejście od tradycji, bo pojawiła się szkocka krata oraz berety. To co zostało „poprawione” to minispódniczki oraz sukienki z firanki o fasonie tulipana, które dodatkowo zostały złapane w talii paskiem z wielkim logo Versace. Tam gdzie widzieliśmy gorsety, pojawiły się również T-shirty. Pomimo, że w kolekcji pojawiło się wiele różnorodnych modeli, to jednak całość jest bardzo spójna. Bez wątpienia wśród propozycji Donatelli Versace można znaleźć wiele hitów na sezon jesień-zima 2018/2019.

Pokaz Versace jesień-zima 2018/2019 – Modelki na pokazie Versace

Versace to wyjątkowy dom mody, który skupia się nie tylko na projektowaniu ubrań w charakterystycznym dla siebie stylu, ale przede wszystkim na kobietach, które będą nosić te kreacje. Właśnie z tego powodu za każdym razem podczas pokazu możemy zobaczyć wiele pięknych modelek, które są odbiciem filozofii Versace. Podczas prezentacji kolekcji na sezon jesień-zima 2018/2019 nie mogło być inaczej. Pokaz otworzyła Natalia Vodianova. Poza nią na wybiegu mogliśmy podziwiać też takie modelki jak: Gigi Hadid, Rianne van Rompaey, Vittoria Ceretti, Kaia Gerber, Anja Rubik, Grace Elizabeth, Kiki Willems i Anna Ewers.

Pokaz Versace jesień-zima 2018/2019 – Wideo z finału pokazu Versace

Polecane artykuły

One Response

  1. Nie lubię Versace. Sam przepych, nikt tak nie chodzi na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.