Bagaż na wakacje 2018 - walizka czy torba podróżna?Modny bagaż na wakacje 2018 Fot. Instagram @tezzamb @constantly_k

Bagaż na wakacje 2018 – walizka czy torba podróżna?

Modny bagaż na lato 2018 – Walizka na wakacje 2018

Odliczasz już dni do urlopu? Jeżeli nie możesz doczekać się swojego wakacyjnego wyjazdu, to nie zapomnij o zakupie bagażu, w który spakujesz wszystkie niezbędne rzeczy. Najbardziej praktycznym wyborem w tym przypadku jest walizka. Zwłaszcza jeżeli planujesz zabrać ze sobą pół garderoby, to przyda się model na kółkach, które sprawią, że w ogóle nie odczujesz wagi swojego bagażu. Na tym zalety walizek wcale się nie kończą, ale wszystko zależy od wyboru odpowiedniego modelu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu walizki? Linie lotnicze zawsze określają wagę bagażu. Z tego powodu im lżejsza walizka, tym więcej rzeczy można do niej spakować. Istotny jest również jej rozmiar. W tym przypadku również trzeba się zawsze zapoznać z wytycznymi przewoźnika. Jeżeli już wiesz jakie parametry obowiązują twój bagaż, to zastanów się nad modelem miękkim lub twardym. Zdania użytkowników są podzielone, choć jednak przeważają na korzyść twardych walizek.

Znaczenie ma również kolor. Klasyczna czerń w wielu przypadkach jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak bagażu to nie dotyczy. Zwłaszcza jeżeli na wakacje lecisz samolotem, to jaskrawa lub wzorzysta walizka od razu rzuca się w oczy. Bez wątpienia szybko ją rozpoznasz i nie pomylisz z cudzym bagażem. Poniżej prezentujemy różnorodne modele. Obok klasycznych znajdziesz też coś dla prawdziwych obieżyświatów.

Modny bagaż na lato 2018 – Torba podróżna na wakacje 2018

Alternatywą dla walizki może być torba podróżna. Ten rodzaj bagażu co prawda nie ma kółek, ale długi pasek do noszenia na ramieniu, to też ułatwienie. W torbę możesz spakować się, podobnie jak w walizkę, zarówno w daleką podróż samolotem, jak i na wyjazd samochodem, autokarem, busem lub pociągiem. Do dyspozycji masz zarówno typowo wyjazdowe modele, jak i sportowe torby, które kojarzą się bardziej z wyjściem na siłownię, niż wakacyjną wycieczkę.

Torby podróżne mogą być bardzo pojemne, a duża ilość przegródek i kieszonek może być sporym ułatwieniem podczas wyjazdu. W końcu posortowane tematycznie rzeczy, sprawią, że zawsze będziesz mieć pod ręką to czego szukasz. Praktyczne aspekty nowej torby podróżnej nie kończą jest na jej funkcjonalności podczas pakowania. Ważny jest również kolor. Wybierz taki, który nie będzie się łatwo brudził. Ciemne kolory, dodatkowo w połączeniu z wzorami, to zawsze dobra opcja.

Modny bagaż na lato 2018 – Kosmetyczka na wakacje 2018

Poza dużym bagażem, czyli walizką lub torbą podróżną, pamiętaj też o małych saszetkach i kuferkach, które pomogą ci utrzymać porządek. Portfel, w którym będziesz mieć pieniądze, karty kredytowe i dokumenty, to jedno. Poza nim przyda się jeszcze kosmetyczka. Jej rozmiar jest uzależniony od potrzeb. Można też podzielić jej asortyment na dwie osobne saszetki lub kuferki. Jedna na kosmetyki makijażu, których będziesz potrzebować codziennie rano. W drugiej schowasz środki czystości i produkty do pielęgnacji. Szampon do włosów, mydło i tym podobne rzeczy najlepiej kupić w miniaturowych opakowaniach lub przelać do pojemników, które można kupić w drogeriach.

Niezależnie od tego, na jak długo i gdzie jedziesz, możesz potrzebować rozmaitych kosmetyków. Z tego powodu najlepiej będziesz wiedziała, jaka kosmetyczka sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku. Poniżej prezentujemy kilka uniwersalnych modeli, które pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy.

Modny bagaż na lato 2018 – Inspiracje na wakacje

Sprawdź, jak prezentuje się bagaż popularnych fashionistek. Poniższe zdjęcia mogą podsunąć ci pomysły, które będą dotyczyły nie tylko wyboru walizki, ale również stylizacji na podróż.

Polecane artykuły

2 Responses

  1. W moim przypadku torby podróżne odpadają. Walizka i koniecznie na czterech, a nie dwóch kółkach.

  2. Ja to jeszcze trochę i zamiast kosmetyczki, będę brać mini walizkę na kosmetyki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.