Pokaz Robert Kupisz Latina wiosna-lato 2019Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 Fot. Marek Makowski

Pokaz Robert Kupisz Latina wiosna-lato 2019

Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 – O projektancie Robercie Kupiszu

Za ogromnymi sukcesami Roberta Kupisza stoi osobowość. Dzięki barwnemu życiu, licznym pasjom i odwadze, która pozwoliła realizować postawione cele, za każdym razem kolekcje tego polskiego projektanta są po prostu wyjątkowe. Robert Kupisz to prawdziwy człowiek renesansu, który jest nie tylko wszechstronnie uzdolniony, ale również nie spoczywa na laurach i stale rozwija się w nowych dziedzinach. W życiu zdążył już nie tylko odkryć, ale także rozwinąć liczne pasje.

Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 Fot. Marek Makowski
Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 Fot. Marek Makowski

Projektowanie ubrań jest tylko jedną z nich, ale za to mocno powiązaną ze wszystkimi innymi. Pierwszym wielkim sukcesem w karierze Roberta Kupisza było zdobycie 3 miejsca w World Latin Formation Championships. To wydarzenie sprawiło, że ówcześnie tancerz, zdecydował się na założenie własnej szkoły. Zajmował się tym przez kolejne dziesięć lat i w tym czasie wytrenował wielu zarówno krajowych, jak i międzynarodowych mistrzów. Mimo wielu sukcesów nie poprzestał na tej dziedzinie. W pogodni za marzeniami porzucił swoje stabilne życie i wyjechał z kraju. Teraz za pośrednictwem nowej kolekcji, postanowił powrócić do korzeni.

Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 – Inspiracje do kolekcji

Tak jak już pisaliśmy, Robert Kupisz to nie tylko projektant. Zanim skupił się na tworzeniu wyjątkowej na polskim rynku odzieży, przez ponad 20 lata zawodowo tańczył tańce latynoamerykańskie. To właśnie temu wycinkowi swojego życia projektant zadedykował najnowszą kolekcję na sezon wiosna-lato 2019. Taniec to nie tylko odległa przeszłość, ale nadal nieodłączona część życia Roberta Kupisza, który wciąż się nim interesuje i często bywa na turniejach tanecznych, na których kibicuje swoim przyjaciołom. Pracując nad nową kolekcją projektant skupił się jednak nie na rozrywkowej części życia Latynosów, a na ich często dramatycznych losach.

„Kolekcja LATINA to nie tylko gorące tańce i karnawał, to także życie w fawelach, gdzie codziennością mieszkańców jest widok wojsk, wojny gangów i przemoc. Ich życie dzieje się „tu i teraz” dlatego mimo trudnych warunków próbują żyć normalnie: organizują konkursy piękności, gorące imprezy z nowoczesną, bardzo drapieżną muzyką i bawią się jakby jutra miało nie być.” – podsumował Robert Kupisz.

Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 – Oprawa pokazu

Scenografia do pokazu to autorski pomysł Roberta Kupisza. Na rusztowaniu wybudowano przekrój mieszkań w faweli, odkrywających przed widzami sceny z codziennego życia favelados. Takie „żywe” tło od samego początku nadało całemu wydarzeniu szczególnego charakteru.

Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 Fot. Marek Makowski
Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 Fot. Marek Makowski

 

Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 – Kolekcja Latina

Kobieta Kupisza jest niezwykle seksowna, a swoim strojem podkreśla drapieżność, odwagę i siłę. W damskiej części kolekcji oprócz falbaniastych sukienek, cekinowych topów, czy jeanowych szortów, nie zabrakło mocnych akcentów: kurtek we wzór moro, ortalionowych spodni i bluz z kapturem czy skórzanych marynarek z szerokimi ramionami.

Towarzyszy jej mocny, mroczny mężczyzna, który jest ubrany w skórzane spodnie i marynarkę lub wojskowe spodnie i kurtkę w moro, czasami w wygodny zestaw dresowy. Facet Kupisza nie obawia się zaszufladkowania gdy ubiera się w połyskujący garnitur z cekinów. Wygląda w nim super sexy i nie martwi się o konwenanse. Bawi się moda i stawia na nowoczesność.

W kolekcji oprócz ulubionej ręcznie farbowanej bawełny, pojawia się wiele błyszczących i kolorowych tkanin, ortalion, a także dekatyzowany jeans. Dominujące kolory to biel, czerń i całą paleta szarości, z dodatkiem pudrowego różu i intensywnego żółtego. Na projektach pojawiają się wielobarwne motyle z cekinów i nadruki będące mocnymi manifestami.

„Tym razem użyłem hasła LIBRE (z hiszpańskiego WOLNY) i znaku równości, które są bardzo uniwersalne i dotyczą nas wszystkich bez względu na szerokość geograficzną w której mieszkamy. Na koszulkach pojawia się też motyw karabinu, ponieważ chciałem dać broń kobietom. Ale nie w dosłownym znaczeniu, bardziej symbolicznym – jako siłę napędową do walki o swoje prawa.” – powiedział o kolekcji Robert Kupisz

Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 – Kolekcja Latina już w sprzedaży!

Robert Kupisz zaprezentował nową kolekcję na lato 2019. Jednak wszyscy oczarowani najnowszymi projektami wcale nie muszą czekać do przyszłego roku. W sklepie internetowym już można kupić pierwsze modele z kolekcji Latina. Poniżej prezentujemy kilka charakterystycznych ubrań, w tym T-shirty, które w nowej odsłonie pojawiają się za każdym razem.

Ubrania z kolekcji Robert Kupisz Latina lato 2019 już w sprzedaży Fot. Robert Kupisz
Ubrania z kolekcji Robert Kupisz Latina lato 2019 już w sprzedaży Fot. Robert Kupisz

Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 – Gwiazdy na pokazie Roberta Kupisza

Robert Kupisz może pochwalić się przyjaźnią w wieloma gwiazdami. Znane osoby nie tylko chętnie noszą jego projekty zarówno na co dzień, jak i podczas występów, na przykład na koncertach, ale również stale kibicują projektantowi. Z tego powodu nie mogło ich zabraknąć również podczas prezentacji nowej kolekcji. Na pokazie Latina na lato 2019 wśród zaproszonych gości znalazły się: Maryla Rodowicz, Joanna Krupa, Natalia Siwiec, Ada Fijał, Magdalena Mielcarz, Natasza Urbańska, Joanna Horodyńska, Maja Sablewska, Grażyna Wolszczak, Aneta Kręglicka, Zofia Zborowska, Karolina Gilon, Karolina Szostak, Honorata Skarbek, Klaudia Helejcio, Jessica Mercedes, LittleMonster96 i Rebel Look.

Pokaz Robert Kupisz Latina lato 2019 – Wideo z finału pokazu

Polecane artykuły

4 Responses

  1. Też cenię Roberta Kupisza właśnie za mocno tematyczne pokazy. Niby za każdym razem takie same rzeczy, a jednak inne.

  2. Robert Kupisz to jeden z moich ulubionych polskich projektantów <3

  3. Zazdroszczę, bo też chciałabym kiedyś zobaczyć taki pokaz mody na żywo. Pewnie klimat jest niesamowity, zwłaszcza u Kupisza.

  4. Jak widziałam zapowiedzi pokazu, to zupełnie inaczej to kojarzyłam. Fajna interpretacja. Latina w takim wydaniu jest boska!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.