Pokaz Chanel jesień-zima 2018/2019Pokaz Chanel na sezon jesień-zima 2018/2019 Fot. Imaxtree

Pokaz Chanel jesień-zima 2018/2019

Pokaz Chanel jesień-zima 2018/2019 – Karl Lagerfeld dla Chanel

Karl Lagerfeld objął stery domu mody Chanel w 1983 roku. Przez ostatnie 35 lat ciężko pracował na sukces marki, którą mu powierzono. Bez wątpienia ogromne dziedzictwo Chanel niesie ze sobą wiele możliwości, ale bez geniuszu projektanta ten dom mody nie byłyby tam, gdzie obecnie się znajduje, a przecież ubrania i dodatki z podwójnym CC należą do najbardziej pożądanych na świecie. Z jednej strony projektant stara się w każdej kolekcji udowodnić, że liczy się z DNA marki, dzięki czemu co sezon dostajemy wiele modeli, o których bez wahania powiemy, że na metce maja napis „CHANEL”. Z drugiej zaskakuje też nowymi pomysłami, które nie muszą się podobać każdemu, kto ceni sobie ponadczasowy design tego domu mody.

Filozofia marki pod wodzą Karla Lagerfelda, to jednak nie tylko projekty. Designer sprawił, że każdy kolejny pokaz zamienia się w najprawdziwsze show. Goście zapraszani głównie do Grand Palais za każdym razem mogą poznać to miejsce na nowo, bo scenografia przenosi ich w najróżniejsze scenerie. Czym jeszcze może zaskoczyć nas Karl Lagerfeld? Tego nie wiemy, ale za każdym razem nie możemy się doczekać organizowanych przez niego pokazów, które są na swój sposób magiczne i inne od pozostałych serwowanych w czasie tygodni mody.

Karl at colette. #CHANELatcolette

A post shared by CHANEL (@chanelofficial) on

Pokaz Chanel jesień-zima 2018/2019 – Oprawa pokazu Chanel

„Od zawsze kochałem jesień. Jesień przypomina takie indiańskie lato, ze wszystkimi swoimi liśćmi. Niesamowity nastrój” – taką wypowiedź Karla Lagerfelda znaleźliśmy w jednym z artykułów Vogue. Projektant tak bardzo skupił się na oddaniu tego zamiłowania do pory roku, że postanowił przenieść cały park do pokazu Chanel. Wyglądało to tak, jakby wszystkie liście, które spadły z drzew ze wszystkich parków w Paryżu, były porozrzucane na dywanie w Grand Palais, a to wszystko na tle lasu, który zdawał się być rozciągnięty do nieskończoności.

Karl Lagerfeld zdążył nas przyzwyczaić do zaskakującej scenografii podczas swoich pokazów. Widzieliśmy już do tej pory lotnisko, supermarket, paryską ulicę i wiele innych. Ta po raz kolejny wydaje się bardzo przyziemna i tak naturalna, że wprost nie można sobie wyobrazić lepszego tła do zaprezentowania kolekcji na jesień-zimę. Zresztą już podczas ostatnich pokazów Chanel, widzieliśmy ogromne zainteresowanie naturą.

Pokaz Chanel jesień-zima 2018/2019 – Kolekcja Chanel

Modelki prezentowały kolekcję Chanel na jesień-zimę 2018/2019 chodząc po wybiegu wyglądającym jak polana pokryta mchem. Pierwsza sylwetką, którą zobaczyliśmy podczas pokazu od razu zarysowała nam sposób myślenia o trendach, który pokierował Karlem Lagerfeldem. Nowe wydanie epoki wiktoriańskiej, to jednak był jedynie początek. W kolekcji pojawiły się bowiem bardzo różne ubrania, który odpowiadały wielu stylom kreowanym przez dom mody Chanel.

Znalazło się miejsce dla oczywistego tweedu, mieniącego się lureksu, a także piór, które kojarzą się z gwiazdami filmowymi z lat 80. Z tej samej dekady zaczerpnięto także niezwykle popularne w ostatnim czasie bufiaste rękawy. Tiule, koronki i wiele innych tkanin, które zaprezentował Karl Lagerfeld zwiastują bardzo barwny sezon wiosenno-zimowy i nie mamy tu na myśli wcale kolorystyki, a raczej ogromną różnorodność, która pozwali na znalezienie wielu ciekawych modeli ubrań.

Pokaz Chanel jesień-zima 2018/2019 – Modelki na pokazie Chanel

Karl Lagerfeld od lat współpracuje z najpopularniejszymi topmodelkami. Można go uznać również za ojca sukcesu wielu z ich karier, bo w końcu pojawienie się na pokazie Chanel w tej branży znaczy więcej niż wiele. Znajomość z Karlem Lagerfeldem może być paszportem do ogromnej popularności w branży. Z tego powodu wszystkie modelki, które możemy zobaczyć na wybiegu podczas pokazu, można uznawać za prawdziwe szczęściary.

Pokaz Chanel na sezon jesień-zima 2018/2019 otworzyła Grace Elizabeth. Na wybiegu pokrytym liśćmi niczym parkowa aleja podczas jednego z jesiennych miesięcy mogliśmy podziwiać również: Vittoria Ceretti, Camille Hurel, Adwoa Aboah, Roos Abels, Kaia Gerber i Anna Ewers. Podczas pokazu Chanel nie zabrakło również polskich modelek. Wśród znanych nazwisk ze świata modelingu pojawiły się: Michelle Gutknecht i Ola Rudnicka.

Pokaz Chanel jesień-zima 2018/2019 – Wideo z finału pokazu Chanel

Polecane artykuły

One Response

  1. Uwielbiam Chanel i marzę o pikowanej torebce, ale chyba za taką kwotę wolałabym kupić jednak samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.