Pokaz Victoria Beckham wiosna-lato 2018Pokaz Victoria Beckham wiosna-lato 2018 Fot. Imaxtree

Pokaz Victoria Beckham wiosna-lato 2018

Pokaz Victoria Beckham wiosna-lato 2018 – O projektantce

Victoria Beckham nie rozpoczęła swojej kariery od pracy u boku jednego ze znanych projektantów, od którego mogłaby się uczyć. Poznaliśmy ją jako wokalistkę popularnego w latach 90. zespołu Spice Girls. Wtedy jej wizerunek całkowicie różnił się od obecnego. Żona Davida Beckhama znana była z mocnej opalenizny i dość tandetnych stylizacji, w których nie brakowało podróbek ubrań i dodatków. Jednak dziś dawnej Victorii Beckham już nie ma.

Wkroczenie Victorii Beckham do świata wielkiej mody z początku mogło wydawać się pomyłką. Jednak była Posh Spice najpierw zdecydowała się na zaprojektowanie linii okularów, torebek i bielizny DVB Style (2004 rok), a także kolekcji jeansów. Przełom nastąpił jednak dopiero w 2008 roku, kiedy Victoria Beckham zaprezentowała swoją debiutancką kolekcją podczas New York Fashion Week. Minimalizm zaprezentowany na wybiegach pokazał nowe oblicze już wtedy projektantki.

Little person,big room! #beforetheshow VBSS18 x

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Pokaz Victoria Beckham wiosna-lato 2018 – Inspiracje do nowej kolekcji

Tematem kolekcji Victoria Bekcham na wiosnę-lato 2018 bez wątpienia jest kobieta. Na próbie, dzień przed oficjalnym pokazem, projektantka poruszyła właśnie temat kobiecości. Powiedziała wtedy: „Delikatność, też może być siłą”. Ta idea to temat przewodni wielu kolekcji, które można było zobaczyć w Nowym Jorku podczas tygodnia mody.

Nie mamy wątpliwości, że podejście Victorii Bechkam do feminizmu, uległo diametralnej zmianie, przez ostatnie kilka lat. Przyzwyczaiła nas do swoich wielkich okularów, dopasowanych spódnic i wysokich obcasów, aczkolwiek ostatnio do kwestii ubioru podchodzi z dużą dozą swobody. W końcu żadna z nas nie może być niewolnicą szpilek, które przecież dobrze jest zamienić na sneakersy.

#vbvanitycrossbody #VBSS18

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Pokaz Victoria Beckham wiosna-lato 2018 – Kolekcja wiosna-lato 2018

Spódnice z transparentnej organzy, marynarki o męskim fasonie, zwiewne sukienki i koszule z kołnierzykiem, to bez wątpienia główne propozycje projektantki na sezon wiosna-lato 2018. Victoria Beckham po raz kolejny pokazała, że klasyka wcale nie musi być nudna. Diabeł jak zawsze tkwił w szczegółach. Ciekawych detali w nowej kolekcji było aż nadto.

Lekki jak piórko jedwab, który pokazała nam Victoria Beckham, zdaje się być wzmocnieniem dla delikatności, o której mówiła przed pokazem – z resztą podobnie jak wzory, które zaprezentowała w swojej nowej kolekcji. Jeden z nich to prążki moiré, drugi natomiast to splot bazujący na różnorodnych materiałach. Poza delikatnością, ta kolekcja miała również fantazję. Widzieliśmy to głównie w falbaniastych kołnierzach typu „pierrot”.

#VBSS18

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Pokaz Victoria Beckham wiosna-lato 2018 – Modelki na pokazie Victoria Beckham

Żaden pokaz mody nie może obejść się bez modelek, choć drony prezentujące torebki Dolce&Gabbana mogłyby wskazywać na coś zupełnie innego. Biorąc jednak pod uwagę klasyczny styl Victorii Beckham, zostajemy przy stanowisku, że nie ma takiej możliwości. Pokaz na sezon wiosna-lato 2018 otworzyła Jolie Alien. Poza nią na wybiegu mogliśmy zobaczyć między innymi takie modelki jak: Sarah Dahl, Faretta, Lea Julian, Jay Jankowska, Ratner, Kiki Willems i Rebekka Eriksen.

#VBSS18

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Pokaz Victoria Beckham wiosna-lato 2018 – Wideo z pokazu Victoria Beckham

One Response

  1. Kolekcja sama w sobie nie powala. W końcu kto normalny będzie chodził w przezroczystej spódnicy, ale tym Victoria Beckham zachwyciła mnie kolorami. Ta modna lawenda i róż idealnie trafiły w mój gust.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.