Mariusz Przybylski jesień-zima 2018/2019 - "Dark Wonderland"Mariusz Przybylski jesień-zima 2018/2019 - Dark Wonderland - pokaz kolekcji Fot. AKPA

Mariusz Przybylski jesień-zima 2018/2019 – „Dark Wonderland”

Pokaz Mariusz Przybylski jesień-zima 2018/2019 – O polskim projektancie

Mariusz Przybylski zalicza się do grona najlepszych polskich projektantów mody. Designer swoją fascynację właśnie tą dziedziną sztuki odkrył podczas nauki w liceum plastycznym. Następnie swoją pasję i zainteresowanie modą rozwijał podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako projektanta mogliśmy poznać Mariusza Przybylskiego w 2005 roku. Właśnie wtedy odbył się pokaz debiutanckiej kolekcji designera. Zaprezentowane wtedy spojrzenie na modę spotkało się z ogromnym uznaniem, co pokazało, że projektant obrał odpowiednią drogę. Od tamtego momentu Mariusz Przybylski podąża w kierunku jasno sprecyzowanego celu – tworzenia unikatowej i luksusowej mody.

Mariusz Przybylski jesień-zima 2018/2019 - Dark Wonderland - pokaz kolekcji Fot. AKPA
Mariusz Przybylski jesień-zima 2018/2019 – Dark Wonderland – pokaz kolekcji Fot. AKPA

Początkowo Mariusz Przybylski tworzył kolekcje dla mężczyzn. W 2009 roku projektant po raz pierwszy zaprezentował swoje spojrzenie na modę damską. Linia dla kobiet okazała się kolejnym sukcesem, więc projektant postanowił ją rozwijać. Zaproszenie na dzisiejszy pokaz, to najlepszy dowód, że była to słuszna decyzja. Rzeźbiarskie formy połączone z czystymi, modernistycznymi elementami, to cechy określające styl Mariusza Przybylskiego. Poza samą konstrukcją niezwykle ważne są również najszlachetniejsze tkaniny, sposób uszycia i dbałość o każdy, nawet najmniejszy, szczegół. Jaka jest kolekcja „Dark Wonderland” na jesień-zimę 2018/2019? Przekonaj się poniżej!

Pokaz Mariusz Przybylski jesień-zima 2018/2019 – Kolekcja Dark Wonderland

Mariusz Przybylski swoją kolekcję „Dark Wonderland” na sezon jesień-zima 2018/2019 zaprezentował w Praskiej Drukarni. Klimat tego miejsca w połączeniu ze scenografią i muzyką, stał się idealnym tłem dla ubrań, które mogliśmy zobaczyć na wybiegu. Stare rusztowania osłonięte foliami, kałuże na starej posadzce i gęsty dym były zapowiedzią tego, co zaprezentowali modele i modelki. Jak wyglądała mroczna kraina czarów w wydaniu polskiego projektanta?

Mariusz Przybylski zaprezentował bardzo różnorodną kolekcję w której znalazło się miejsce dla rozmaitych fasonów, wzorów, kolorów i tkanin. Jeans, skóra pokryta wężowym printem, plumetki czyli transparentny materiał ozdobiony kropkami, to jedne z najbardziej charakterystycznych elementów kolekcji. Na tym jednak nie koniec. W kolekcji znalazło się również miejsce dla charakterystycznych męskich marynarek ze zdobieniami, które mogliśmy zobaczyć w nowym wydaniu, a także sukienek z mocno zarysowanymi ramionami w stylu lat 80., które idealnie wpisały się w bieżące trendy. Całość bez wątpienia przypadła do gustu zarówno fanom, jak i fankom, projektów Mariusza Przybylskiego.

Pokaz Mariusz Przybylski jesień-zima 2018/2019 – Gwiazdy na pokazie mody

Wśród klientek Mariusza Przybylskiego, które uwielbiają jego styl, nie brakuje również gwiazd. Z tego powodu fanek stylu projektanta nie mogło zabraknąć również na pokazie nowej kolekcji. Propozycje na sezon jesień-zima 2018/2019 na żywo oglądały między innymi: Anna Dereszowska, Katarzyna Warnke, Joanna Horodyńska, Ada Fijał, Monika Olejnik, Weronika Książkiewicz, Karolina Gilon, Paulina Drażba, Kasia Stankiewicz, Joanna Racewicz, Karolina Szostak i Katarzyna Figura. Na pokazie nie mogło zabraknąć również Katarzyny Sokołowskiej, która wyreżyserowała show zatytułowane „Dark Wonderland”.

Pokaz Mariusz Przybylski jesień-zima 2018/2019 – Wideo z finału pokazu

Polecane artykuły

3 Responses

  1. Świetna kolekcja. Brawo Mariusz Przybylski! Najbardziej podoba mi się czerwona sukienka o długości maxi.

  2. Chciałabym kiedyś zobaczyć na żywo pokaz Mariusza Przybylskiego <3

  3. Fajnie, że Mariusz Przybylskie podczas pokazu prezentuje kolekcję damską i męską. Całkiem ciekawy ten „Dark Wonderland”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.