Pokaz Louis Vuitton wiosna-lato 2018Pokaz Louis Vuitton wiosna-lato 2018 Fot. Imaxtree

Pokaz Louis Vuitton wiosna-lato 2018

Pokaz Louis Vuitton wiosna-lato 2018 – Nicolas Ghesquière dla Louis Vuitton

Nicolas Ghesquière jest dyrektorem kreatywnym Louis Vuitton od 2013 roku. Wtedy projektant przejął to stanowisko po odchodzącym Marcu Jacobsie. Kierowanie jednym z czołowych domów mody nie było dla Nicolasa Ghesquière’a nowym wyzwaniem. Wcześniej designer to samo stanowisko piastował w innej z czołowych marek. Mowa oczywiście o domu mody Balenciaga. Projektant przepracował tam aż 15 lat, więc najwidoczniej potrzebował odmiany i innego spojrzenia na trendy.

Jak wychodzi mu to w przypadku Louis Vuitton? Bez wątpienia dobrze, bo marka co sezon prezentuje kolejne hity, które trafiają na szczyt list zakupowych wszystkich fashionistek, które oczywiście mogą pozwolić sobie na zakup czegoś z kolekcji LV. Po dotychczas zaprezentowanych kolekcjach jasne jest to, w jaki sposób postrzega kobietę Louis Vuitton Nicolas Ghesquière. Klientki, dla których tworzy kolekcje, to pewne siebie kobiety, które chcą i mają odwagę podkreślać swoje atuty. Każdy projekt Louis Vuitton ma im dostarczać pewności siebie.

Pokaz Louis Vuitton wiosna-lato 2018 – Inspiracje do kolekcji Louis Vuitton

Paryski fashion week skończył się lekcją historii. Nicolas Ghesquière urządził pokaz domu mody Louis Vuitton w Pavillon de l’Horloge w Luwrze – w budynku dopiero co otwartym, gdzie nawet nie wszyscy paryżanie mieli szansę być i zobaczyć go na własne oczy. Pokaz odbył się na parterze, w miejscu, które niegdyś było fosą, która chroniła tę średniowieczną fortecę, jaką był Luwr.

Zaproszonych gości otaczały kamienne mury, a z żerdzi na końcu wybiegu spoglądał na wszystkich sfinks z Tanisu, którego powstanie datuje się na 2600r. p.n.e. Proces, który przekształcił Luwr z fortecy w królewski pałac zajął całe wieki, ale w środku budynku, nie widać upływu czasu. To miał być motyw przewodni w kolekcji Louis Vuitton. Tym razem dom mody zdecydował się na dość nietypowe połączenia. Fraki, które nawiązują do średniowiecznej historii tego miejsca, pojawiły się na wybiegu obok ubrań sportowych oraz lansowanych przez wielu projektantów sneakersów, a więc synonimów współczesności, które świetnie oddają teraźniejsze podejście do mody.

Pokaz Louis Vuitton wiosna-lato 2018 – Kolekcja Louis Vuitton wiosna-lato 2018

Projektant w wywiadzie dla Vogue mówił – „Pomyślałem, że anachronizm będzie czymś ciekawym. No bo w końcu w jaki sposób można połączyć coś, co uchodzi jako kostium, z czymś, co możemy założyć na co dzień?”. Nicolas Ghesquière już raz szedł tą drogą. Jego zagorzali fani bez wątpienia wypomną mu kolekcję wiosenną dla domu mody Balenciaga, którą zaprezentował 12 lat temu. Tam można było zobaczyć mariaż Ludwika XVI z rockowymi t-shirtami.

Tym razem, jako clue wieczoru został obrany t-shirt z motywem Stranger Things. Tak samo wtedy, jak i teraz, Nicolas Ghesquière znalazł sposób na połączenie niespotykanych rzeczy w zupełnie naturalny sposób. Brokatowy frak został zestawiony z parą jedwabnych shortów do biegania oraz ze skórzanymi spodniami. Pomimo, że tego typu zestawienie absolutnie nie jest czymś oczywistym, to jednak po zobaczeniu połączeń zaprezentowanych na wybiegu, trudno sobie wyobrazić, że można by te rzeczy nosić w jakiejkolwiek innej konfiguracji.

Pokaz Louis Vuitton wiosna-lato 2018 – Modelki na pokazie Louis Vuitton

Nicolas Ghesquière raczej nie przywykł do skupiania się na modelkach, które jednocześnie są celebrytkami i mogą pochwalić się milionami fanów na Instagramie. Z tego powodu po raz kolejny na wybiegu nie oglądaliśmy najpopularniejszych influencerek, co wcale nie oznacza, że zabrakło ciekawych twarzy. Pokaz Louis Vuitton na sezon wiosna-lato 2018 otworzyła Janaye Furman. Poza nią podczas pokazu mogliśmy zobaczyć też takie gwiazdy modelingu jak: Mariam De Vinzelle, Kiki Willems, Sarah Brannon, Selena Forrest, Elise Agee i Rianne van Rompaey.

Pokaz Louis Vuitton wiosna-lato 2018 – Wideo z finału pokazu Louis Vuitton

Polecane artykuły

One Response

  1. Louis Vuitton ma tylko piękne torebki. Ubrania przekombinowane i słabe…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.