Beret - modne nakrycie głowy na wiosnę-lato 2018Modny beret na sezon wiosna-lato 2018 Fot. Imaxtree

Beret – modne nakrycie głowy na wiosnę-lato 2018

Beret wiosna-lato 2018 – Modny beret

Istnieją pewne ubrania i dodatki, które wcale nie muszą być lansowane przez największe domy mody, żeby pojawiać się w stylizacjach. Jednym z nich bez wątpienia jest beret. Klasyczne nakrycie głowy z antenką, kojarzone przede wszystkim z artystycznym środowiskiem francuskim i nonszalanckimi stylizacjami obrazującymi paryski szyk, w ciągu ostatnich sezonów przeszło jednak niemałą metamorfozę. Przyczynili się do tego nie tylko projektanci, ale również influencerki.

Popularność beretów zaczęła rosnąć w 2016 roku. Wtedy to nakrycie głowy zaczął lansować dom mody Gucci. Trend szybko podłapały blogerki modowe. Ogromne zainteresowanie beretami, można było potraktować jako wyzwanie rzucone projektantom, którzy musieli spełnić oczekiwania fashionistek. Machina ruszyła i nic nie mogło jej zatrzymać, więc poza klasycznymi wełnianymi beretami za chwilę pojawiły się także inne modele.

Wśród hitów, które królowały w sezonie jesień-zima 2017/2018 były nie tylko skórzane berety, ale też aksamitne i moherowe. Wydawać by się mogło, że projektanci stanęli na wysokości zadania, wyczerpali temat i na kolejny sezon zaprezentują nam coś innego. Tak się jednak nie stało. Według serwisu Pinterest beret będzie nie tylko najmodniejszym nakryciem głowy na wiosnę-lato 2018, ale ogólnie całego roku 2018.

W kolekcjach na wiosnę-lato 2018, poza beretami, które pojawiały się już w poprzednich sezonach, można znaleźć też kilka nowości. Dom mody Christian Dior, który czynnie uczestniczył w lansowaniu tych nakryć głowy, teraz dodatkowo ozdobił je woalką. Jeszcze kilka sezonów temu wydawało się, że ten dodatek jest zarezerwowane dla czapek beanie, ale w tym przypadku również świetnie się prezentuje. Poza tym Giorgio Armani też postawił na ozdoby i dodał pompony.

Beret wiosna-lato 2018 – Kup modny beret?

Beret wiosna-lato 2018 – Inspiracje z beretami

Inspiracji, jeżeli chodzi o stylizacje z beretami, nie brakuje na Instagramie. Wśród fashionistek, które lansują ten trend są również polskie blogerki – Maffashion, Cammy i inne. Między innymi właśnie ich stylizacje trafiły do naszego TOP 5 z modnym beretem. Poniżej dla odmiany prezentujemy propozycje zagranicznych blogerek modowych. Mamy nadzieję, że wśród nich jest również propozycja, która sprawi, że nie będziesz sobie wyobrażała sezon wiosna-lato 2018 bez beretu.

Polecane artykuły

3 Responses

  1. Uwielbiam berety. Być może wszystkich zaskoczę, ale najładniejsze są moherowe 😉

  2. Mam czapkę z woalką z Pinko, więc może teraz pora jeszcze na beret…

  3. Dla mnie najlepszy beret na wiosnę-lato 2018 to taki w pastelowym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.