Pokaz Givenchy wiosna-lato 2018Pokaz Givenchy na sezon wiosna-lato 2018 Fot. Imaxtree

Pokaz Givenchy wiosna-lato 2018

Pokaz Givenchy wiosna-lato 2018 – Clare Waight Keller dla Givenchy

Kolekcja Givenchy na sezon jesień-zima 2017/2018 została zaprezentowana wyłącznie w formie prezentacji. Riccardo Tisci odszedł i studio musiało przygotować coś przejściowego. Wtedy zaprezentowano 27 stylizacji, które miały być hołdem dla 12 lat, które przepracował w Givenchy ten projektant. Szybko jednak znaleziono zastępstwo. Stery w tym francuskim domu mody objęła Clare Waight Keller, która wcześniej była związana z Chloe.

CLARE WAIGHT KELLER, SHOT BY STEVEN MEISEL. Exclusively for the New York Times.

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) on

Projektantka w swoim portfolio może pochwalić się także współpracą z: Gucci, Tom Ford, Calvin Klein, a także Ralph Lauren. Jednak to umiejętne prezentowanie stylu boho w różnych odsłonach, przy okazji wielu kolekcji dla Chloe, jest najlepszą rekomendacją dla jej talentu. W końcu ten dom mody, to właściwie synonim kobiecości. Już teraz nie możemy się doczekać, jak swoje umiejętności Clare Waight Keller przeniesie na zupełnie inny grunt Givenchy.

Pokaz Givenchy wiosna-lato 2018 – Inspiracje do kolekcji Givenchy

Aby zaakcentować zmianę warty w Givenchy, jedna z marek LVMH zajęła Palais de Justice, główny budynek kompleksu z XIXw., który jeszcze nigdy nie był używany do pokazu mody. Givenchy będzie miało na niego wyłączność przez najbliższe 3 lata. Clare Waight Keller – brytyjska projektantka, niegdyś dyrektor kreatywna domu mody Chloe, odziedziczyła Givenchy po Riccardo Tiscim, który opuścił markę po przeszło 12 latach.

FIRST LOOKS at the #GivenchySS18 show designed by @clarewaightkeller

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) on

Podczas swojej rezydentury, Riccardo Tisci przekształcił Givenchy w jeden z najgorętszych domów mody w Paryżu, praktycznie bez znacznego zapuszczania się do archiwów. Tak więc, jeśli chodzi o okres debiutów, ten, którego byliśmy świadkami, był jednym z najbardziej oczekiwanych. W wielkim skrócie, to Clare Waight Keller przyznała, że rzeczywiście zerknęła do szkiców założyciela – Huberta de Givenchy i odkryła, że wszystkie te dynamiczne projekty zaczynają się od ramion. Dodatkowo, zwróciła uwagę, że był wielkim fanem graficznego printu. Kolekcja Givenchy na sezon wiosna-lato 2018, to hołd złożony założycielowi tego domu i powrót do jego korzeni.

Pokaz Givenchy wiosna-lato 2018 – Kolekcja Givenchy

Clare Waight Keller wybrała dwa wzory, które już wcześniej pojawiły się w kolekcjach Givenchy: koniczynę z 1961 roku oraz wzór zwierzęcy z 1981 roku. Motywy przewodnie w kolekcji, również mają swoje źródło w archiwum. Projektantka postawiła na czerń i biel z elementami mięty i czerwieni. Clare Waight Keller poza tym, że zapoznała się z archiwum, to spotkała się także z 90-letnim założycielem marki i otrzymała jego błogosławieństwo.

FIRST LOOKS at the #GivenchySS18 show designed by @clarewaightkeller

A post shared by GIVENCHY (@givenchyofficial) on

Już na wybiegu, zarówno motyw ramion, jak również wspomnianych wzorów, okazał się być bardziej niż obecny. Pokaz rozpoczął się od podwójnie zapinanej sukienki stylizowanej na płaszcz – czyli od pewniaka, który po prostu musi się pojawić w tym sezonie, a także od zwiewnej sukienki z motywem koniczyny w trzech różnych rozmiarach. Bardzo komercyjne rzeczy, a więc może niekoniecznie pożądane w takiej marce, jaką jest Givenchy. Clare Waight Keller, która miała na koncie wiele sukcesów będąc odpowiedzialną za akcesoria w Chloe, teraz zaprezentowała torebkę – GV3, której nazwa pochodzi od dawnego adresu Givenchy w Paryżu, oraz kozaki za kolano, które nie dość, że wyglądają świetnie, to także widać, że zostały zaprojektowane przez kobietę dla kobiet.

Pokaz Givenchy wiosna-lato 2018 – Modelki na pokazie Givenchy

Pokaz Givenchy to nie tylko fantastyczne ubrania i dodatki, ale również piękne modelki. Podczas prezentacji kolekcji na sezon wiosna-lato 2018 mogliśmy podziwiać ich niemałą reprezentację. Jako pierwsza na wybiegu, w sukience stylizowanej na płaszcz, pojawiła się Alberte Mortensen. Poza nią podczas pokazu mogliśmy zobaczyć jeszcze między innymi takie gwiazdy modelingu jak: Kiki Williems, Rianne van Rompaey i Meghan Roche.

Pokaz Givenchy wiosna-lato 2018 – Wideo z finału pokazu

Polecane artykuły

2 Responses

  1. Bardzo ładna kolekcja, choć nie kojarzy mi się z Givenchy. Brakuje jelonka bambi 😉

  2. Trzeba być obiektywnym. W drugiej połowie grał dobrze. Pytanie ile w tym zasługi dziury w środku boiska, bo dziadki z legły nie wytrzymały kondycyjnie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.