Pokaz Versace wiosna-lato 2018Pokaz Versace wiosna-lato 2018 - Gigi Hadid Fot. Imaxtree

Pokaz Versace wiosna-lato 2018

Pokaz Versace wiosna-lato 2018 – Donatella Versace dla Versace

Versace to włoski dom mody, który założył Gianni Versace w 1978 roku. Na początku istnienia, to właśnie on był odpowiedzialny za jego prowadzenie. Coraz większa popularność sprawiła jednak, że projektant zaczął szukać wsparcia. Idealną kandydatką do prowadzenia wspólnego biznesu okazała się jego siostra. Donatella Versace podjęła się tego wyzwania i choć początkowo zajmowała się nie tworzeniem kolekcji, a promowaniem marki, to jednak tragiczne okoliczności zmusiły ją do przejęcia obowiązków brata.

Working with a positive attitude is everything! #VersaceFW17

A post shared by Donatella Versace (@donatella_versace) on

Zanim jednak Donatella Versace stanęła na czele domu mody, to powoli wdrażała się również w obowiązki projektantki. Najpierw zajęła się prowadzeniem linii dziecięcej. Po Young Versace objęła również kierownictwo nad nowo powstałą linią Versus. Jednak na tym wcale nie skończyły się wyzwania. Morderstwo Gianniego Versace sprawiło, że Donatella musiała zaangażować się jeszcze bardziej. W 1997 roku przejęła stery w Versace. Biorąc pod uwagę pozycję, jaką obecnie może się szczycić ten dom mody, to Donatella była najlepszą osobą na to stanowisko.

Pokaz Versace wiosna-lato 2018 – Inspiracje do kolekcji Versace

W tym roku mija 20. rocznica zabójstwa Gianniego Versace. To wydarzenie sprawiło, że Gianni z powrotem wrócił na usta wszystkich, ale głównie za sprawą kolejnego sezonu American Crime Story w reżyserii Ryana Murphego. Śmierć Versace była opowiadana w kółko. Pewnie dlatego, Donatella Versace zdecydowała się na organizację pokazu wiosna-lato 2018 w Mediolańskim Muzeum Triennale, gdzie złożyła hołd dla jego inspiracji oraz kreacji. Cały wieczór został poświęcony „geniuszowi… ikonie… bratu”. Chciała w ten sposób skierować całą uwagę na jego życie, a nie na brutalną śmierć. Pokaz stał się idealnym pretekstem do zaprezentowania ponadczasowego stylu jego kreacji.

Pokaz Versace wiosna-lato 2018 – Kolekcja Versace wiosna-lato 2018

Po raz pierwszy odkąd jest dyrektor kreatywną, Donatella Versace sięgnęła bezpośrednio do archiwum z lat 1991-1995, aby zaprezentować najbardziej znane i ikoniczne kolekcje swojego brata: Vogue, Warhol, My Friend Elton, Icons, Baroque, Animalia, Native Americans, Tresor de la Mer, Metal Mesh, Butterflies. Każdy z tych motywów został przez projektantkę zinterpretowany ponownie – bluzki, żakiety z szerokimi ramionami, legginsy, kombinezony, gorsety, trencze oraz maxi sukienki. Widzieliśmy również odświeżone dżinsy z wysokim stanem, koszulki z logo Versace, a także szpiki ozdobione biżuterią.

Każdy blok tematyczny, został pokazany jako odrębna kolekcja. Widzieliśmy biało-czarną sukienkę, która w oryginalne została zaprezentowana przez Naomi Campbell w kolekcji Native American jesienią 1992 roku, i została wyciągnięta żywcem z archiwum, bez żadnych przeróbek i tym razem zaprezentowana przez Natashę Poly. Naomi Campbell również wystąpiła w pokazie, widzieliśmy ją w złotej tunice inspirowanej kolekcją Metal Mesh z jesieni 1994.

Tego pokazu nie da się zrecenzować używając słownictwa związanego z ubraniami, bo wszystkie te ubrania wygrywają w każdej kategorii. Praca Gianniego Versace była niesamowita ze względu na jego poczucie humoru, przywiązanie do historii, a także pychę. I to jest to – mimo upływu lat, wszystko wygląda znakomicie. Któż by nie chciał ubrać pełnych przepychu strojów Versace. Teraz dzięki jednej kolekcji można nadrobić zaległości i zgromadzić jak widać ponadczasowe hity, które królowały w latach 90.

Pokaz Versace wiosna-lato 2018 – Modelki na pokazie Versace

Dom mody Versace słynie z kreacji pełnych przepychu, które najlepiej prezentują się na pięknych kobietach, nie tylko tych o włoskiej urodzie. Podczas każdego pokazu możemy zatem podziwiać nie tylko stroje. Tym razem nie mogło być inaczej. Na wybiegu pojawiły się między innymi: Kaia Gerber, Gigi Hadid, Faretta, Bella Hadid, Candice Swanepoel, Grace Elizabeth, Anna Ewers, Kendall Jenner, Taylor Hill, Natasha Poly, Doutzen Kroes, Valery Kaufman, Vittoria Ceretti, a także reprezentantki Polski – Kasia Struss i Anja Rubik. Co więcej w finale pokazu Donatella Versace pojawiła się na wybiegu w otoczeniu takich supermodelek jak: Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Cindy Crawford, Carla Bruni i Helena Christensen.

Pokaz Versace wiosna-lato 2018 – Wideo z finału pokazu Versace

Polecane artykuły

One Response

  1. Uwielbiam Versace, ale niestety jedyna rzeczy jakie mamy to ze z kolekcji z H&M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.