Modne kurtki męskie na sezon wiosna-lato 2018Jaką kurtkę męską wybrać na sezon wiosna-lato 2018 Fot. Imaxtree

Modne kurtki męskie na sezon wiosna-lato 2018

Kurtka męska na wiosnę-lato 2018 – Skórzana kurtka

Skórzana kurtka jest hitem mody ulicznej już od wielu sezonów. Pomimo, że te okrycia wierzchnie powstały z myślą o motocyklistach, to teraz jednoślad wcale nie jest potrzebny, do noszenia jednej z nich. Skórzaną kurtkę zaprojektował Irving Schott i ze względu na markę ulubionych cygar, nazwał „Perfecto”. Jednak ta nazwa się nie przyjęła. W końcu obecnie mówimy na nią ramoneska. Ta nazwa pochodzi od zespołu zespołu „Ramones”.

Do popularności ramoneski przyczynili się jednak nie tylko wykonawcy muzyki metalowej i heavymetalowej. Tak naprawdę skórzana kurtka stała się hitem dzięki ówczesnym fashionistom, wśród których nie sposób pominąć Marlona Brando i Jamesa Deana. Do świata mody na stałe wprowadził ją Jean Paul Gaultier, a teraz trudno wyobrazić sobie bez niej kolekcje wielu domów mody, które dyktują ich wprowadzenie także do sieciówek.

Times Square ? @victoriatornegren

A post shared by Erik Forsgren (@erik.forsgren) on

Kurtka męska na wiosnę-lato 2018 – Jeansowa kurtka

Jeans kojarzy się przede wszystkim ze spodniami, ale dość szybko jako ich uzupełnienie powstały także kurtki z tego samego materiału. Strój, który stworzono na potrzeby farmerów, a także poszukiwaczy złota, z czasem jednak przestał być zarezerwowany wyłącznie dla roboczych uniformów. Pierwszym modelem, który stał się pierwowzorem dla późniejszych jeansowych kurtek, była katana Lee 101J. Ten model jest w ofercie marki aż do dziś.

Jak jeansowa kurtka przeniosła się z pracowniczych uniformów do mody ulicznej? Tak jak w przypadku skórzanych ramonesek, tak i w tym potrzebni byli odważni fashioniści, którzy lubili wychodzić poza schematy. Wśród nich bez wątpienia nie sposób pominąć Kirka Douglasa czy Paula Newmana. To właśnie dzięki nim każdy chciał mieć jeansową katanę z swojej szafie i to pragnienie pozostało żywe aż do dziś. Ciężko wyobrazić nam sobie męską garderobę na sezon wiosna-lato 2018 lub którykolwiek kolejny bez tego okrycia wierzchniego.

Denim #ootd #menstyle

A post shared by Klemens White (@klemenswhite) on

Kurtka męska na wiosnę-lato 2018 – Kurtka bomberka

Wiele modeli ubrań, które są charakterystyczne dla mody ulicznej, wywodzi się z wojska. Tak było również w przypadku bomberek. Amerykańskie siły powietrzne potrzebowały dla pilotów kurtki, która byłaby nie tylko ciepła, ale przede wszystkim wygodna. Modelem, który miał odpowiedzieć na te potrzeby była skórzana pilotka, która jednak doczekała się wielu interpretacji. Jedną z nich są sportowe bomberki, zarówno te tradycyjne, jak i w wersji bejsbolowej.

Ten luźny fason kurtki, który jest wykończony na dole, a także przy rękawach ściągaczami, z czasem przestał być strojem zarezerwowanym dla wojskowych. Do tego jednak jak zawsze potrzebny był idol, który pokazałby nowe oblicze rzeczy, która z pozoru wydawała się zupełnie nieinteresująca. W przypadku bomberek również potrzebne było wsparcie hollywodzkich gwiazd. Przełomowa była oczywiście rola Toma Cruisa w filmie „Top Gun”.

A post shared by Erik Forsgren (@erik.forsgren) on

Kurtka męska na wiosnę-lato 2018 – Kurtka przejściowa

Poza konkretnie określonymi kurtkami z charakterystycznych materiałów i o stałym fasonie, w sezonie wiosna-lato 2018 można też wybrać mniej oczywiste okrycie wierzchnie, jakim jest kurtka przejściowa. Co dokładnie kryje się pod tą nazwą? Wiele różnych modeli – klasyczne pikówki, wiatrówki, a nawet ortalionowe modele, które wracają wraz z trendami z lat 80. Wśród kurtek określanych po prostu jako przejściowe można znaleźć mnóstwo opcji.

Przeglądając sklepy odzieżowe naszej uwagi nie zwrócił jeden konkretny trend, który dominowałby wśród kurtek przejściowych. Oznacza, to że wybór modeli na wiosnę 2018 jest naprawdę duży i jedyne czym trzeba się kierować to swój własny styl i gust. Z jednej strony do dyspozycji są proste czarne kurtki z kołnierzykiem, które są idealnym uzupełnieniem stylizacji do biura, z drugiej nie brakuje bardziej sportowych modeli do zestawów na co dzień.

Kurtka męska na wiosnę-lato 2018 – Bezrękawnik

Poza kurtkami, do okryć wierzchnich, które warto mieć w swojej szafie w sezonie wiosna-lato 2018, należy dodać też bezrękawniki. Ich największą zaletą jest uniwersalny charakter, który pozwala na noszenie ich na wiele sposobów. Oznacza to, że zakup luźnego bezrękawnika da ci naprawdę wiele możliwości. W zależności od pogody będzie można go nosić nie tylko na bluzę lub sweter, ale także na kurtkę, np. na jeansową katanę lub jeden z przejściowych modeli.

Jaki bezrękawnik najlepiej wybrać na sezon wiosna-lato 2018? W przypadku ubrań, które można nosić na wiele sposobów, najlepiej stawiać na klasykę. Wtedy nie ma obawy, że część stylizacji nie powstanie, bo po prostu rzeczy nie będą do siebie pasować. Z jednej strony ważny jest ponadczasowy fason, z drugiej uniwersalna kolorystyka. Jeżeli zdecydujesz się na prosty bezrękawnik w granatowym, czarnym, czy nawet brązowym kolorze, to zapewne nie będziesz miał problemu z wkomponowaniem go w wiele różnych stylizacji.

Polecane artykuły

2 Responses

  1. Ja nie wyobrażam sobie mojego chłopaka bez skórzanej ramoneski. To chyba najlepsza męska kurtka.

  2. Bardzo duży wybór kurtek męskich jest na meskie-spodnie.pl/. Produkuje je polska marka Szczygieł. Są one dobrej jakości i ciekawą alternatywą dla tych skórzanych. Nie wszystkim pasuje taki styl, a płaszcz na wiosnę jest bardzo ważny. Kurtka pikowana nadaje się odrobinę bardziej do pracy niż skórzana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.