Pokaz Balmain wiosna-lato 2018Pokaz Balmain wiosna-lato 2018 - Magdalena Frąckowiak Fot. Imaxtree

Pokaz Balmain wiosna-lato 2018

Balmain wiosna-lato 2018 – Olivier Rousteing dla Balmain

Olivier Rousteing jest dyrektorem kreatywnym domu mody Balmain od 2011 roku. Przed nim to stanowisko piastował Christopherze Decarnin. Dzięki szansie jaką otrzymał już w wieku 25 lat, objął kierownictwo nad jednym z największych domów mody na świecie. Z uwagi na to, że projektant jest odpowiedzialny za kolekcje już od kilku lat, możemy z pełną odpowiedzialnością pozytywnie ocenić wybór właśnie jego na to stanowisko. Olivier Rousteing przede wszystkim bardzo szanuje dziedzictwo domu mody Balmain i widać to w każdej kolekcji. Swoją pracę rozpoczął od studiowania archiwum. Jednak poza samym dorobkiem poprzedników, wziął sobie do serca również świeże spojrzenie i jego wizja okazała się idealną odpowiedzią na potrzeby współczesnych kobiet. Olivier Rousteing rozumie je jak mało kto.

Olivier Rousteing jest projektantem, który nie boi się nowych wyzwań, a wręcz ich potrzebuje. Z tego powodu prezentowane co sezon na wybiegu kolekcje, to nie jego jedyne zadanie. W jego dorobku można znaleźć współpracę z H&M, która była chyba największym hitem wśród dotychczasowych kolekcji szwedzkiej sieciówki z projektantami. Na tym jednak nie koniec. Olivier Rousteing ma na swoim koncie też między innymi stworzenie kolekcji szminek dla L’Oreal Paris. O projektancie zrobiło się głośno również przy okazji ostatniego pokazu Victoria’s Secret, którego jedna część została poświęcona dość drapieżnej linii jego autorstwa.

Balmain wiosna-lato 2018 – Oprawa pokazu Balmain

Projektant wybrał na miejsce pokazu kolekcji Balmain wiosna-lato 2018 Palais Garnier. To właśnie tutaj, w wieku 10 lat, po raz pierwszy odwiedził Paryż razem z rodzicami, i to tutaj nawrócił się na drogę piękna.

„Przyjechaliśmy tutaj pierwszy raz na balet. Byłem naprawdę pod wrażeniem. Powiedziałem sobie, że tego właśnie chce w swoim życiu, dokładnie tego uczucia. W życiu bym nie pomyślał, że 20 lat później będę miał okazję pokazać tutaj swoją kolekcję, którą zaprojektuję właśnie dla baletu. Wyszedłem na scenę razem z tancerzami i stanąłem przed 2000 ludźmi! To było moje marzenie… to, i to, że Brigitte Macron nałożyła moją kreację!” – powiedział Olivier Rousteing.

Balmain wiosna-lato 2018 – Inspiracje do kolekcji Balmain

„Zawsze chcę zaskoczyć siebie, ale także moją publiczność. Wydaję mi się, że po prostu mam w sobie to coś. Kiedy moi rodzice mnie adoptowali, zawsze przed snem szybko wskakiwałem w piżamę, bo bałem się, że oddadzą mnie z powrotem do sierocińca. Zawsze potrzebuję miłości, aby czuć się kochanym i docenianym” – powiedział przed pokazem Olivier Rousteing.

Oczywiście, rodzice nigdy go nie odrzucili i tego samego możemy spodziewać się po wiernych fankach jego projektów. Balmain ma wielu wyznawców, co widać po słupkach sprzedaży i to chyba najlepszy dowód na to, że projektant nie ma czym się martwić.

Balmain wiosna-lato 2018 – Kolekcja Balmain wiosna-lato 2018

Olivier Rousteing to prawdziwy mistrz konstrukcji, który może być ogromną inspiracją nie tylko dla początkujących projektantów. Każda z jego kolekcji jest dopracowana nawet w najmniejszym detalu, a nawet mocno zdobione kreacje nigdy nie wydają się być dziełem przypadku. Projektant dokładnie wie jak osiągnąć swój cel i zaprezentować ubrania, które stanął się obiektem westchnień fashionistek. W kolekcji na wiosną-lato 2018 nie mogło być inaczej. Poza charakterystycznymi dla Balmain dopasowanymi sukienkami ozdobionymi przeróżnymi wycięciami, ażurowymi wstawkami i geometrycznymi detalami, znalazło się miejsce dla przemycenia kilku dominujących tendencji.

Wśród trendów na 2018 rok, które prognozuje Pinterest, znalazł się między innymi plastik. Przezroczyste kozaki, kapelusze i peleryny z tego sztucznego tworzywa zawojowały między innymi wybieg Chanel. U Balmain było podobnie. Przezroczysty materiał okazał się idealnym materiałem do stworzenia spódnic, bluzek i płaszczy, które mogliśmy zobaczyć w pierwszej części pokazu. Kolejne z propozycji zdominowały natomiast frędzle. Po nich przyszedł czas na prezentację modeli pokrytych cekinami, następnie na wybiegu pojawiły się tweedowe stroje dla współczesnych bizneswoman. W kolekcji Balmain wiosna-lato 2018 królowały również kobiece falbany i seksowne propozycje z siatki. Dzięki miksowaniu tych elementów i przedstawianiu ich w rozmaitych wydaniach, cała kolekcja pomimo ogromnej różnorodności, wypadała bardzo spójnie.

Balmain wiosna-lato 2018 – Modelki na pokazie Balmain

Olivier Rousteing może pochwalić się niemałym gronem modelek wśród swoich najbliższych przyjaciół. To właśnie one są dla niego prawdziwymi muzami, które inspirują go podczas tworzenia kolekcji. Jego oddanych przyjaciółek nie brakuje także podczas pokazów. Wiele z nich kibicuje mu i wspiera najlepiej, jak tylko można wesprzeć projektanta, to znaczy poprzez prezentowanie jego kolekcji na wybiegu. Podczas pokazu na sezon wiosna-lato 2018 nie mogło być inaczej. Na wybiegu ponownie zobaczyliśmy wiele topowych modelek. Pokaz otworzyła Natalia Vodianova. Poza nią na wybiegu mogliśmy zobaczyć również takie gwiazdy modelingu jak: Natasha Poly, Anna Selezneva, Kasia Struss, Valery Kaufman, Sarah Brannon, Josephine Skriver, Amilna Estevao, Elsa Hosk, Magdalena Frąckowiak, Romee Strijd, Sara Sampaio, Roos Abels, Karolina Kurkova, Alessandra Ambrosio, Jourdan Dunn i Vanessa Moody.

Balmain wiosna-lato 2018 – Wideo z finału pokazu Balmain

Polecane artykuły

One Response

  1. Balmain utrzymuje poziom. Może już nie zaskakuje, ale po prostu miło się na to patrzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.