Najmodniejszy kolor 2018 roku. Ultra Violet zastąpi Greenery!Ultra Violet - najmodniejszy kolor 2018 rok według Instytutu Pantone Fot. Pantone

Najmodniejszy kolor 2018 roku. Ultra Violet zastąpi Greenery!

Najmodniejszy kolor 2018 roku – Odcień Ultra Violet

Instytut Pantone stale przygotowuje dla nas wskazówki dotyczące wyboru kolorów na dany sezon. Poza odcieniami wybieranymi na podstawie ubrań i dodatków prezentowanych podczas tygodni mody, co roku jest wybierany także jeden główny na całe 12 miesięcy. Przed rokiem najpopularniejszym kolorem roku został odcień zielonego. Greenery właśnie doczekał się swojego następcy. Instytut Pantone właśnie ogłosił najmodniejszy kolor na 2018 rok i jest nim Ultra Violet (18-3838).

Jak motywuje wybór nowego koloru wiceprezes Pantone Colour Institute, Laurie Pressman? Ten kolor według niej to coś więcej niż kolejny trend dotyczący designu. Ultra Violet to odzwierciedlenie obecnych potrzeb świata. Ten odcień fioletu jest wręcz kosmiczny i nieosiągalny, a przynajmniej takie skojarzenie przywołuje wideo zamieszczone na Instagramie Instytutu Pantone. Magiczny, nieoczywisty i intrygujący. Taka mieszanka to świetna zapowiedź nachodzącego 2018 roku. Z drugiej strony jednak musimy trochę przygasić entuzjazm. Niestety Ultra Violet nie jest kolorem, który łatwo zestawić, a do tego jeszcze nie każdemu pasuje.

Para quem já ama Ultra Violet 18-3838

A post shared by Pantone Brasil (@pantonebr) on

Poza niezliczonymi wskazówkami dotyczącymi fioletowych wnętrz, które bez wątpienia za chwilę zaleją Instagram, nas przede wszystkim interesuje fiolet na ubraniach i dodatkach. Nie zabrakło go w wielu kolekcjach na sezon wiosna-lato 2018. Lansowały go takie domy mody jak: Gucci, Calvin Klein, Versace, Kenzo i Carolina Herrera. Jeżeli jednak nie chcesz czekać na nadejście wiosny, to już teraz możesz zacząć kompletować fioletową garderobę. Poniżej prezentujemy przykładowe modele nie tylko w odcieniu Ultra Violet.

Najmodniejszy kolor 2018 roku – Kup fioletowe ubrania!

Polecane artykuły

One Response

  1. Kocham fiolet, więc w końcu coś dla mnie. Tamta zieleń była pomyłką. Ultra Violet jest idealny <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.