TOP 10 – Uniwersalny t-shirt z kolekcji polskiej markiTop 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Imaxtree

TOP 10 – Uniwersalny t-shirt z kolekcji polskiej marki

Na szczycie listy ubrań, które powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety, bez wątpienia wysoka lokata należy do t-shirtów. Najważniejsze są jednolite basici, które mają być niemal niewidoczną częścią naszego stroju. Z drugiej strony t-shirt może pełnić wprost przeciwną rolę i być numerem jeden w stylizacji. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego modelu. Takich t-shirtów postanowiliśmy poszukać w kolekcji polskich marek. Sprawdź, które brandy i jakie modele z ich metką trafiły do naszego podsumowania TOP 10.

T-shirt z kolekcji polskiej marki – Bizuu

Bizuu jest polską marką, która istnieje od 2010 roku. Projektantkami oraz założycielkami brandu są siostry – Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak. Od samego początku obie czuwają nad finalnym wyglądem wszystkich kolekcji i dbają, żeby kolekcje nie tylko współgrały z ich stylem, ale również zawierały w sobie jakieś elementy zgodne z bieżącymi trendami. Ubrania, które można znaleźć w asortymencie Bizuu to modele, które plasują się gdzieś pomiędzy eleganckimi rozwiązaniami na wieczorowe wyjście, a kobiecymi strojami, które są idealne do noszenia na co dzień. Nas tym razem zainteresowały przede wszystkim ubraniami nadające się do codziennych stylizacji. Mowa oczywiście o t-shirtach.

Kolekcja Bizuu to nie tylko ta główna, ale również wiele linii, które świetnie ją uzupełniają i podkreślają możliwości projektantek. Z tego powodu zainteresowały nas różne bluzki. Wybraliśmy t-shirt z kolekcji Bizuu x PPG z modnym hasłem, które obrazuje kobiecą siłę. Z drugiej strony naszej uwadze nie mógł również umknąć t-shirt Bizuu x Barbie z twarzą plastikowej ikony stylu. Poza tym na naszej liście są również bardziej uniwersalne modele. Biały t-shirt z różowymi liśćmi monstery z linii Après-Midi, to idealny wybór nie tylko na ten, ale również na przyszłe sezony.

Top 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Bizuu
Top 10 – t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Bizuu

T-shirt z kolekcji polskiej marki – Paprocki&Brzozowski

Duet Paprocki&Brzozowski, to dwóch utalentowanych polskich projektantów. Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski połączyli siły w 2000 roku. Już rok po kolekcji dyplomowej, młodzi projektanci zaprezentowali swoje propozycje podczas pokazu w stolicy. Ciężka praca na starcie od razu zaowocowała ogromnym wyróżnieniem. Duet Paprocki&Brzozowski otrzymał nagrodę w kategorii „Projektantów Roku 2004” od magazynu ELLE. Po tym sukcesie absolutnie woda sodowa nie uderzyła do głów młodych designerów, którzy dalej ciężko pracowali na swoją obecną pozycję na rynku polskiej mody.

Obecnie Paprocki&Brzozowski to nie tylko linia premium, z której ubrania możemy podziwiać podczas pokazów mody, ale również basici z linii Plants. To właśnie w tej kolekcji zdominowanej przez ubrania, które sprawdzą się przede wszystkim w codziennych stylizacji, znaleźliśmy t-shirty do dzisiejszego podsumowania. Ubrania sygnowane metką Plants by Paprocki&Brzozowski są dostępne w sprzedaży od 2010 roku. Poniższe t-shirty to tylko przykłady modeli, które znajdziecie w internetowym butiku polskich projektantów.

Top 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Paprocki&Brzozowski
Top 10 – t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Paprocki&Brzozowski

T-shirt z kolekcji polskiej marki – La Mania

La Mania to polski dom mody założony przez Joannę Przetakiewicz. Marka istnieje od 2010 roku. Od samego początku celem założycielki był tworzenie luksusowego brandu dla nowoczesnych i świadomych siebie kobiet. Projekty są dość minimalistyczne jednak w żadnym wypadku nie można o nich powiedzieć, że są nudne. Fasony inspirowane sztuką znalazły ogromne grono fanek nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami.

La Mania to jednak nie tylko eleganckie sukienki, ale również ubrania do noszenia na co dzień, takie jakich potrzebuje w swojej szafie każda kobieta. W końcu kobieta La Manii jest niezależna, ambitna i pełna pasji, a świat stoi przed nią otworem. Z tego powodu w asortymencie marki nie mogło zabraknąć również t-shirtów. Modele z ostatniej kolekcji La Mania Mind Blow, to coś dla fanek nie tylko nazwy pod jaką się ukazały. Propozycje zdominowane przez biel oraz czerń sprawdzą się w stylizacjach na przeróżne okazje.

Top 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. La Mania
Top 10 – t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. La Mania

T-shirt z kolekcji polskiej marki – Robert Kupisz

Robert Kupisz to niezwykle utalentowany Polak, który nie zaczynał swojej kariery zawodowej od projektowania ubrań. W jego życiu początkowo najważniejszą rolę odrywał taniec, później przyszedł czas na stylizowanie fryzur, a dopiero w 2011 roku zadebiutował jako projektant. Wszystkie doświadczenia i umiejętności zdobyte wcześniej oczywiście służą designerowi do dziś. W efekcie czego co sezon przedstawia kolekcję, która ma związek z jego życiem. Możemy tu wspomnieć chociażby o pokazach zatytułowanych „Tango” lub „Opera”.

Flagowym produktem z kolekcji Roberta Kupisza jest oczywiście t-shirt z orłem. Jednak poza nim są również inne bluzki, które znajdziemy w każdej kolekcji. Tym razem nie sposób było przeoczyć na przykład modeli z napisem „Tolerance” i z wakacyjnym wzorem z palmą. Podczas poszukiwań bluzki z krótkim rękawem zawsze warto sprawdzić, co akurat proponuje Robert Kupisz.

Top 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Robert Kupisz
Top 10 – t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Robert Kupisz

T-shirt z kolekcji polskiej marki – Łukasz Jemioł

Marka należąca do Łukasza Jemioła istnieje od 2006 roku. Przez te kilkanaście lat można było obserwować jej stopniowy rozwój. W końcu na początku każdy zaczynał od jakiegoś pierwszego butiku. Teraz możemy mówić już nie tylko o sprzedaży przy jednej z najbardziej prestiżowych ulic w Warszawie, ale również o sklepie internetowym. Do tego poza linią premium, w ofercie Łukasza Jemioła można znaleźć również kolekcję basic. To właśnie ta druga tym razem interesuje nas wyjątkowo bardzo.

W sezonie wiosna-lato 2017 Łukasz Jemioł mógł się pochwalić prawdziwym hitem, który nosiły nie tylko stałe klientki, ale również wiele gwiazd. Mowa oczywiście o bluzach i o szczególnie ciekawych ze względu na ten artykuł, t-shirtach. Napis „First Love, Second Sex” lub „First Sex, Second Love”, to już wręcz kultowy model, o którym nie wiadomo czy zapomnimy kiedykolwiek. Oczywiście na tym nie koniec! W kolekcji Łukasz Jemioła można znaleźć również inne bluzki z krótkie rękawem.

Top 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Łukasz Jemioł
Top 10 – t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Łukasz Jemioł

T-shirt z kolekcji polskiej marki – Lidia Kalita

Lidia Kalita, to polska projektantka, która zanim zaczęła tworzyć pod własnym nazwiskiem, miała na swoim koncie inny modowy sukces. Mowa o założeniu marki Simple Creative Products i projektowaniu dla niej kolekcji. W końcu wspomniany brand stał się z czasem jednym z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku modowym. Projektantka najwyraźniej nie chciała spocząć na laurach i była spragniona nowych wyzwań, bo zdecydowała się na tworzenie kolekcji pod własnym nazwiskiem. W jej asortymencie znajdziesz nie tylko suknie ślubne, o których pisaliśmy jakiś czas temu, ale również wiele basiców.

Przeglądając kolekcje dostępne w sklepie internetowym Lidii Kality nie sposób było przeoczyć t-shirty. Na poniższej liście znajduje się tylko kilka przykładów, tego co ma do zaoferowania projektantka. Przeróżne bluzki z napisami i nadrukami będą idealną podstawą stylizacji na każdą porę roku.

Top 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Lidia Kalita
Top 10 – t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Lidia Kalita

T-shirt z kolekcji polskiej marki – Mariusz Przybylski

Mariusz Przybylski swoją pierwszą kolekcję zaprezentował w 2005 roku, ale były to propozycje wyłącznie dla mężczyzn. Na damską linię projektanta trzeba było czekać do 2009 roku. Tym co wyróżnia tego polskiego designera jest połączenie rzeźbiarskich form z czystymi, modernistycznymi elementami. Z tego powodu pomimo, że bazą dla kolejnych projektów jest klasyka, to jednak zostaje ona przełamana nowatorskimi rozwiązaniami. Obecnie Mariusz Przybylski to nie tylko jedna linia podzielona na propozycje dla kobiet i mężczyzn. W asortymencie projektanta można znaleźć również kolekcję Philosophy by Mariusz Przybylski, która jest dedykowana osobom poszukującym ciekawych ubrań, które sprawdzą się w codziennych stylizacjach.

Wśród basiców oferowanych przez projektanta nie mogło zabraknąć miejsca dla t-shirtów. Zadrukowane przeróżnymi wzorami modele będą ciekawym uzupełnieniem wielu stylizacji. Poniżej czekają przykładowe modele dostępne w kolekcji Philosophy by Mariusz Przybylski.

Top 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Mariusz Przybylski
Top 10 – t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Mariusz Przybylski

T-shirt z kolekcji polskiej marki – Misbhv

Marka Misbhv miała dość nieoczekiwany początek, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę miejsce, w którym jest obecnie. Wszystko rozpoczęło się od linii t-shirtów, która powstała dla zaprzyjaźnionych osób. Z czasem jednak okazało się, że warto pomyśleć o tworzeniu ubrań na poważnie. Natalia Maczek, która założyła Misbhv postanowiła się w pełni poświęcić temu brandowi i z czasem zaczęło to mocno procentować, a ubrania polskiej marki zaczęli nosić nawet: Rihanna, Jourdan Dunn i Kylie Jenner. Wszystkie mniejsze i większe sukcesy doprowadziły polski brand aż na New York Fashion Week.

Obecnie marka ma niewiele wspólnego z ubraniami tworzonymi na samym początku dla chcącej się wyróżnić krakowskiej młodzieży. Teraz zamiast napisów „Wild”, „Team Paris” i „Warszawa”, są bardziej odważne printy, których zakup za przeciętne kieszonkowe jest nieosiągalny. Poniżej kilka przykładowych t-shirtów Misbhv.

Top 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Misbhv
Top 10 – t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Misbhv

T-shirt z kolekcji polskiej marki – PLNY LALA

PLNY LALA jest marką, która powstała na fali popularności brandu PLNY. Po pierwszym sukcesie odzieżowym, które pojawił się na koncie rapera Tede, przyszedł czas na kolejny. Tym razem nie dedykowany mężczyznom, a kobietom. Kolekcje przygotowywane przez Elisę Minetti, to propozycje dla fanek mody streetowej. Biorąc pod uwagę fakt, że marka zasłynęła dzięki t-shirtom z napisem „Warszawska Lala”, to nie mogło ich zabraknąć w naszym dzisiejszym podsumowaniu.

Flagowy model marki PLNY LALA jednak nie jest jedyną propozycją, na którą warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań t-shirtów. Zabawne napisy i przykuwające wzrok nadruki, mogą okazać się kluczem do stworzenia wielu ciekawych stylizacji. Poniżej przykładowe modele t-shirtów, które wybraliśmy z oferty PLNY LALA.

Top 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. PLNY LALA
Top 10 – t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. PLNY LALA

T-shirt z kolekcji polskiej marki – Local Heroes

Local Heroes to również polska marka, która specjalizuje się w odzieży typowo streetowej. Zwłaszcza młodzież może znaleźć w projektach Karoliny Słoty, a do niedawna także Arety Szpury, coś dla siebie. Nie oznacz to jednak, że dorosłe kobiety miałyby rezygnować z zakupów w Local Heroes. W końcu projekty marki noszą zarówno Ariana Grande, jak i Rihanna. Co pokazuje, że przede wszystkim muszą pasować do stylu wybierającej je kobiety.

W asortymencie Loca Heroes nie brakuje t-shirtów. Obecnie kolekcja jest zdominowana przede wszystkim przez wzory, który powstały przy współpracy z Disney’em. Poniżej jednak można zobaczyć przykłady pochodzące nie tylko z tej wyjątkowej linii.

Top 10 - t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Local Heroes
Top 10 – t-shirt z kolekcji polskiej marki Fot. Local Heroes

Polecane artykuły

3 Responses

  1. Misbhv teraz faktycznie to jak marzenie, ale mam jeszcze kilka ich starych modeli.

  2. Zawsze sobie obiecuję, że zainwestuję w t-shirt od Łukasza Jemioła albo Roberta Kupisza i zawsze ostatecznie szkoda mi pieniędzy.

  3. T-shirty Bizuu są najlepsze <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.