Pokaz Balmain jesień-zima 2017/2018Pokaz mody Balmain jesień-zima 2017/2018 Paris Fashion Week - Monika Jac Jagaciak Fot. Imaxtree

Pokaz Balmain jesień-zima 2017/2018

Pokaz Balmain – Olivier Rousteing dla Balmain

Olivier Rousteing od 2011 roku pracuje jako dyrektor kreatywny domu mody Balmain. Stanowisko objął po Christopherze Decarnin. W ten sposób mając zaledwie 25 lat zaczął kierować jednym z największych domów mody na świecie. Jak możemy ocenić z perspektywy czasu ten odważny ruch się opłacił, a marka bardzo na tym zyskała. Wszystko za sprawą szacunku Oliviera Rousteinga do dziedzictwa tego domu mody. Młody projektant nie zamierzał przeprowadzić totalnej rewolucji. Zamiast niej skupił się na studiowaniu archiwum i łączeniu własnej wizji z duchem Balmain.

Olivier Rousteing to także projektant, który potrzebuje nowych wyzwań i nie boi się wychodzić poza schemat tworzenia kolekcji dla domu mody Balmain. W końcu w jego dorobku jest chociażby stworzenie kolekcji dla H&M, dzięki której mógł zaprezentować swoje podejście do mody szerszemu gronu odbiorców oraz zmierzyć się z tworzeniem czegoś, co nie będzie sprzedane za tysiące, czy dziesiątki tysięcy dolarów, a dużo taniej. Mimo to jednak kolekcja Balmain i tak była jedną z najdroższych w historii współpracy H&M z różnymi domami mody. Poza tym Olivier Rousteing podjął się chociażby stworzenia kolekcji szminek wspólnie z L’Oreal Paris.

Pokaz Balmain – Inspiracje do kolekcji Balmain jesień-zima 2017/2018

W naszej cyfrowej erze, projektanci, którzy z czymś się identyfikują, czy to na gruncie estetyki, kultury lub polityki, są najczęściej tymi, z którymi odbiorcy najmocniej się utożsamiają. Sam Olivier Rousteing zawsze cenił sobie różnorodność w swoich kolekcjach i to nie tylko tę dotyczącą modeli zmieniających się z każdym sezonem. Wystarczy podać jako przykład chociażby wiek, bo przecież w swoich kampaniach zatrudniał Cindy Crawford, Naomi Campbell czy Claudię Schiffer, które wciąż są w kwiecie wieku.

Aczkolwiek, jeżeli chodzi o różnorodność, to mogliśmy oglądać głównie tą kulturową, która była widoczna również w kolekcji na wiosnę-lato 2017. To bardzo chwalebne rozwiązanie, zwłaszcza w biznesie, który niestety prezentując piękno wybiera tylko to, które zamieszkuje środkową Europę. Podczas pokazu Balmain na sezon jesień-zima 2017/2018 po raz kolejny mogliśmy dostrzec modeli z przeróżnych części świata i pasujące do ich typu urody stroje.

Pokaz Balmain – Kolekcja Balmain jesień-zima 2017/2018

Właśnie inspiracje różnorodnością dało się odczytać w bardzo dosłowny sposobów w kolekcji. Nie chodzi tu nawet o przeróżne nawiązania do innych kontynentów niż tylko Europa. Różnice dało się dostrzec już w samych fasonach. Bardzo dopasowane, obcisłe sukienki, które są charakterystyczne dla kolekcji Oliviera Rousteinga teraz nie były na pierwszym planie. Zachwycające fasony długich, lekkich, zwiewnych kreacji były czymś świeżym i rewelacyjnie wpasowywały w całość kolekcji zaprezentowanej podczas Paris Fashion Week.

Elementem stałym w kolekcjach Balmain są nie tylko krótkie i dopasowane sukienki, ale również bogate zdobienia. Tym razem projektant, wzorem swojej kolekcji dla mężczyzn pokazanej w styczniu oraz motywu Gods Of Rock, postanowił troszkę zmodernizować pomysły i dodać do nich ekstrawagancji. Ozdoby ze złotych łańcuchów, granatowych koralików, złotych cekinów, wszystkie błyszczące na aksamicie, wyglądały bogato i wytwornie.

FIRST LOOKS #CarolinaThaler Look 26 #DaryaKostenich Look 27 #BALMAINFW17 #BALMAINARMY

A post shared by BALMAIN (@balmain) on

W innych stylizacjach widzieliśmy różne odcienie czerni, brązu, złota, które dodatkowo przyozdobione były elementami z moheru, bezrękawniki, dłuuuuugie zamszowe lub ze skóry węża buty, a także tlenione koszulki i sukienki (te ostatnie, to nawiązanie do motywu grunge z lat 90.).

Pokaz Balmain – Modelki na pokazie Balmain

Olivier Rousteing słynie nie tylko z zapierających dech w piersiach kreacji, ale również licznych przyjaźni w show biznesie. W końcu designer może się pochwalić chociażby świetnymi relacjami z siostrami z rodu Kardashian-Jenner. Poza tym w kręgu jego przyjaciółek nie brakuje supermodelek, więc dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że podczas pokazów Balmain możemy zobaczyć same najpopularniejsze postaci. Na wybiegu jako pierwszą tym razem można było zobaczyć Gigi Hadid. Poza nią podczas pokazu mody ubrania prezentowały: Kendall Jenner, Daniela Braga, Mayowa Nicholas, Elsa Hosk, Valery Kaufman, Jourdan Dunn, Josephine Skriver, Vanessa Moody, Roos Abels, Lais Ribeiro, Sara Sampaio oraz Monika Jac Jagaciak.

Pokaz Balmain – Wideo z pokazu Balmain jesień-zima 2017/2018

Polecane artykuły

2 Responses

  1. Balmain ma niesamowite rzeczy, ale nawet na modele z H&M nie było mnie stać 🙁

  2. Ostatnio nigdzie nie widziałam JAC, a tu u takiego projektanta chodziła…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.