Łukasz Jemioł - Pokaz "Perfect Day" wiosna-lato 2017Łukasz Jemioł - pokaz kolekcji "Perfect Day" na sezon wiosna-lato 2017 Fot. Filip Okopny

Łukasz Jemioł – Pokaz „Perfect Day” wiosna-lato 2017

Pokaz kolekcji Łukasz Jemioł – O polskim projektancie

Łukasz Jemioł nie przez przypadek jest zaliczany do grona najlepszych polskich projektantów. Pomimo, że wiele osób, które na co dzień nie interesują się modą, mogło go poznać dopiero dzięki udziałowi w programie Azja Express, emitowanym na antenie TVN, to jednak warto przyjrzeć się konkretnie jego pracy zawodowej. Swój talent, Łukasz Jemioł, zaprezentował już nie raz. Projektant może pochwalić się już takimi odznaczeniami jak: stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w dziedzinie mody i sztuki, Złota Nitka, Nagroda Oskara Mody i I miejsce w konkursie Moda Folk. Designer ukończył studia na kierunkach druk i ubiór na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, więc ma świetne przygotowanie do wykonywanego zawodu.

Łukasz Jemioł - pokaz kolekcji "Perfect Day" na sezon wiosna-lato 2017 Fot. Filip Okopny
Łukasz Jemioł – pokaz kolekcji „Perfect Day” na sezon wiosna-lato 2017 Fot. Filip Okopny

Własna marka Łukasza Jemioła istnieje od 2006 roku. Na przestrzeni lat można było obserwować jak ewoluuje. Butik z czasem przeniósł się na jedną z najbardziej prestiżowych ulic w Warszawie, przy której można znaleźć sklepy wielu projektantów. Poza ulicą Mokotowską są również inne miejsca, w których stacjonarnie można kupić projekty Łukasza Jemioła, a także sklep online.

Łukasz Jemioł ceni sobie współpracę z klientkami. Bardzo często można go spotkać w butiku przy ulicy Mokotowskiej i poprosić o wskazówki podczas zakupów. Być może właśnie słuchając czego potrzebują fanki jego charakterystycznego stylu, projektant postanowił nie ograniczać się wyłącznie do kolekcji Premium i wprowadził linię Basic sygnowaną swoim nazwiskiem. Wśród ubrań, które możemy w niej znaleźć, są między innymi t-shirty i bluzy. Łącząc ze sobą asortyment z linii Pemium i Basic, możemy dostrzec nie tylko wszechstronność projektanta. Jego spójny styl w połączeniu z bardziej eleganckimi modelami z droższej kolekcji i casualowymi ubraniami, które znajdziemy z dziale Basic, może pozwolić w łatwy sposób zbudować bardzo uniwersalną garderobę. Niewymuszona elegancja, proste formy i najwyższa jakość tkanin, to w końcu klucz do dobrze skompletowanej szafy.

Pokaz kolekcji Łukasz Jemioł – Inspiracje do kolekcji Łukasza Jemioła

Tak jak wspominaliśmy, Łukasz Jemioł wielu osobom może kojarzyć się z programem Azja Express i to właśnie inspiracji prosto z orientu, można się było spodziewać na wybiegu. Jednak w modzie nic nie może być do końca oczywiste ani pewne, bo choć w kolekcji pojawiły się piżamowe fasony, które designerzy mieszali w kolekcjach na sezon wiosna-lato z wpływami wschodu i to zarówno w nawiązaniu do kimonowych fasonów, jak i orientalnych wzorów, tak ta kolekcja wcale nie jest przesiąknięta azjatyckimi inspiracjami. Łukasz Jemioł zaprezentował za swoisty miks trendów, które są charakterystyczne dla mody lat 80. i stanowią jeden z hitów na sezon wiosna-lato 2017. Pomysł na stworzenie kolekcji inspirowanej właśnie tą dekadą, w której urodził się projektant, pojawił się zatem nie tylko ze względu na wpływ influencerów, ale także z sentymentu do tamtych czasów. Przeróżne fasony, szeroka paleta kolorów zestawione z surowością biurowca i bluszczem na ścianach, to prawdziwe odbicie miejskiej dżungli, w której już wkrótce ubrania z kolekcji Łukasza Jemioła, będą prezentować jego klientki. Najprawdziwszy „Perfect Day” w otoczce polskiej mody.

Pokaz kolekcji Łukasz Jemioł – Oprawa pokazu Łukasza Jemioła

Na oprawę pokazu Łukasza Jemioła złożyło się wiele czynników. Już sam dzień można uznać za wyjątkowy. W końcu nie ma lepszego momentu, by zacząć myśleć poważnie o ubraniach na sezon wiosna-lato 2017, niż pierwszy dzień wiosny. O ile o kolekcjach zachodnich projektantów można było zdążyć już zapomnieć, bo mają za sobą także prezentacje na sezon jesień-zima 2017/2018, tak u nas wszystko wydaje się bardziej świeże i na czasie. Miejsce za to nie przywoływało typowo wiosennych skojarzeń, bo Łukasz Jemioł nie zaprosił nas do oranżerii, a do biurowca Szucha Premium Offices. Po wejściu do budynku okazało się, że wcale nie czekają na nas surowe wnętrza, a prawdziwie wiosenna zieleń. Całe ściany były pokryte liśćmi, które tworzyły wyjątkowy klimat. Goście mogli znaleźć swoje miejsca aż na dwóch kondygnacjach, co jest kolejnym przykładem na to, że projektanci odchodzą od klasycznych wybiegów i przedstawiają własną wizję prezentacji kolekcji.

Oprawa pokazu Łukasz Jemioł wiosna-lato 2017 Fot. Agnieszka Oleszek
Oprawa pokazu Łukasz Jemioł wiosna-lato 2017 Fot. Agnieszka Oleszek

Pokaz kolekcji Łukasz Jemioł – Kolekcja Łukasza Jemioła

Łukasz Jemioł, co prawda zwlekał do ostatniej chwili z pokazaniem swojej kolekcji na sezon wiosna-lato 2017, ale zarówno fanki jego klasycznego stylu, jak i najnowszych trendów, powinny mu to bez problemu wybaczyć. Zaprezentowane ubrania są na tyle różnorodne, że coś dla siebie wybiorą fanki: klasycznych fasonów, awangardowej formy, casualowych modeli i romantycznych ażurów. Kolekcja jest pełna zwiewnych, delikatnych sukienek, które ucieszą wszystkie fanki kobiecych stylizacji, jak i garniturów stworzonych z myślą o chłopczycach. Dzięki kolekcji Łukasz Jemioła każda z nas może pozostać w pełni sobą, a przy tym korzystać z najnowszych trendów. Wszystko za sprawą wplecenia w styl projektanta, chociażby takich akcentów jak hity z lat 80.falbany, czy modne w tym sezonie pasy i krata. Jeżeli prześwietlimy wszystkie zaprezentowane na wybiegu sylwetki to okaże się, że możemy wybierać spośród: kobiecych sukienek, mini spódnic, szortów, zwiewnych spodni, eleganckich koszuli, klasycznych kamizelek, oversizeowych marynarek, casualowych kurtek, sportowych bluz, szlafrokowych płaszczy i piżamowych kompletów. Tak duża różnorodność to bez wątpienia klucz do sukcesu. Podobno wszystkim nie da się dogodzić, ale tu nie sposób nie wybrać chociaż kilku modeli dla siebie.

Pokaz kolekcji Łukasz Jemioł – Goście na pokazie Łukasza Jemioła

Łukasz Jemioł, jest jednym z polskich projektantów, który może pochwalić się niemałym gronem przyjaciółek, wśród których jest wiele gwiazd. Podczas pokazu kolekcji na sezon wiosna-lato 2017 nie mogło zabraknąć ich w pierwszym rzędzie. W końcu w tak ważnym momencie dla Łukasza Jemioła nie wyobrażamy sobie żeby nie wspierały go: Małgorzata Socha, Maja Sablewska, Małgorzata Rozenek, czy Hanna Lis. Gwiazd oczywiście było więcej. Wśród nich wypatrzyliśmy: Marcelinę Zawadzką, Sarę Boruc, Ines Mannei, Paulinę Drażbę, Monikę Olejnik, Karolinę Pisarek, Bognę Sworowską, Annę Dec, Barbarę Pasek, Jessicę Mercedes i Magdalenę Samborską.

Pokaz kolekcji Łukasz Jemioł – Wideo z finału pokazu Łukasza Jemioła

Polecane artykuły

3 Responses

  1. Bardziej spodziewałam się jakiejś prostej sukienki z fontaziem. Muszę przyznać, że Łukasz Jemioł pozytywnie mnie zaskoczył.

  2. Mój perfect day byłby w tych wielkich marynarkach i koszulach <3

  3. Piękny pokaz i kolekcja. Brawo dla Pana Łukasza Jemioła. Taka wiosnę, to ja rozumiem. Polska moda pięknie się rozwija.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.