Paznokcie na wiosnę - Francuski manicure + negative spaceManicure na wiosnę-lato 2017 Fot. Instagram @jinsoonchoi

Paznokcie na wiosnę – Francuski manicure + negative space

Trendy w malowaniu paznokci zmieniają się równie szybko, co te prezentowane w modzie. Jednak w przypadkach kiedy coś się sprawdza i zyskuje sporą popularność, czasami trudno jest z tego zrezygnować. Dzięki temu chwilowe hity przemijają, a uniwersalne rozwiązania, które sprawdzają się nie tylko jako eksperyment dotyczący naszego wyglądu, ale praktyczne rozwiązanie na co dzień, zostają z nami na dłużej. Bez wątpienia nikogo nie zaskoczy francuski manicure w każdym sezonie, tak jak i cielisty lakier w momencie, gdy wśród trendów są jarzeniowe odcienie.

 

W 2015 roku jednym z najgorętszych trendów w manicure był negative space nails. Na czym polegał ten rodzaj ozdabiania paznokci? Wszystko skupiało się na nagości. Skoro w modzie można zostawiać w ubraniach subtelne wycięcia odsłaniające skórę, to i w manicure postanowiono wprowadzić takie rozwiązanie. Wystarczyło malując paznokcie zostawić interesujący nas wzór.

 

Okazuje się, że obok modnych w sezonie wiosna-lato pasteli, czy intensywnych kolorów, które lansują na 2017 rok projektanci, moda w manicure wciąż trzyma się także tych delikatnych rozwiązań. Oczywiście nie w tym samym stylu, które zaprezentowano wcześniej. Tym razem cieliste oraz bezbarwne lakiery możemy ozdobić delikatnym wzorem. Możliwe jest też zostawienie „nagiego” paznokcia, jak przy negative space nails.

#manimonday subtle wavy line with @JINsoon #Beau #nailpolish on #JINsoon #Moxie #nails #manicure #nailart #JINstagram

A post shared by Jin Soon Choi (@jinsoonchoi) on

 

Jedną z opcji może być podwójny francuski manicure. Kreska pojawi się nie tylko na czubku paznokcia, ale również zobaczymy jej lustrzane odbicie przy samym palcu. Tego typu ozdoby możesz wykonać w tym samym odcieniu lub w dwóch kolorach. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku oczywiście cienki pędzelek do wzorów na paznokciach.

 

Dodatkowa linia może również przecinać paznokieć w połowie. Tak mały akcent niezależnie od tego, czy w stonowanym, czy w bardzo intensywnym kolorze, ze względu na swoje rozmiary pozostanie jedynie subtelnym dodatkiem. Dzięki temu będziesz mogła nosić taki manicure przez całą wiosnę.

 

Do wykonania takiego manicure najważniejszy jest bezbarwny lub cielisty lakier, jeżeli chcesz zrobić sobie bazę pod kreski, a także jedna lub dwie wersje w kolorach, które mają się na takim „nagim” paznokciu odznaczać. Poniżej przykładowe lakiery z oferty takich marek jak: Dior, Guerline, OPI i Inglot.

Lakiery do paznokci w uniwersalnych kolorach Fot. Sephora.pl, Inglot.pl
Lakiery do paznokci w uniwersalnych kolorach Fot. Sephora.pl, Inglot.pl

Polecane artykuły

4 Responses

  1. Nie jestem fanką ani francuskiego manicure, ani tego negative space, więc zostanę przy jednolitych kolorach. Tym razem moje paznokcie są wrzosowe 🙂

  2. już widzę jakbym wyglądały te kreseczki na paznokciach w moim wykonaniu. Mogłabym zrobić poradnik „jak nie malować wzorków na paznokciach” hahaha

  3. Uwielbiam delikatny manicure, także ten trend jest w sam raz dla mnie 🙂

  4. Ja zawsze stawiam na naturalność jeśli chodzi o paznokcie. Trend w sam raz dla mnie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.