Kożuch - skórzana kurtka Acne Studios, czy z Zary?Skorzana kurtka kożuch fot. Matchesfashion.com, Zara.com

Kożuch – skórzana kurtka Acne Studios, czy z Zary?

Kożuchy królowały w ubiegłym roku. Te ciepłe okrycia najwidoczniej miały do zaoferowania dużo więcej, niż tylko odmianę od powielanych regularnie futer i klasycznych płaszczy, bo utrzymały się w trendzie.

W ubiegłym sezonie byłym hitem street fashion podczas New York Fashion Week. Nosiły je wtedy Chiara Ferragni i Giovanna Engelbert, która na co dzień pracuje dla Vogue i trendy zna jak mało kto.

Zimowe stylizacje z kożuchami prezentowały również polskie gwiazdy, które ciepłych okryć nie musiały szukać u zagranicznych projektantów. Doda i Ewa Chodakowska wybrały modele polskiej marki Mally&Co. Ten brand słynący z kożuchów również w tym roku oferuje ciekawe modele z metką „Made in Poland”.

Najpopularniejsze kożuchy od lat lansuje Acne Studios. W tym sezonie na przykład obok czarnej klasycznej kurtki, znajdziemy w ich kolekcji również zamszowy model w oryginalnym szaro-różowym kolorze. Za kurtkę ze szwedzkiego domu zapłacimy niestety około 10 tysięcy złotych. Jednak bardzo podobny model znajdziemy również w sklepie Asos. Blogerka Marina the Moss ma tańszą alternatywę już w swojej szafie. Za kożuch Asos zapłacimy ułamek ceny oryginału, ale wciąż nie najniższą cenę bo prawie 900zł.

Podobnie jest zresztą z czarnym modelem Acne Studios, który również doczekał się tańszej wersji w sieciówce. O stworzenie kurtki do złudzenia przypominającej pierwowzór pokusiła się Zara. Model z hiszpańskiej sieciówki ma już na przykład jedna z blogerek, Annabel Pesant. Za kurtkę z Zary zapłacisz 359zł.

Skórzana kurtka kożuch fot. Matchesfashion.com, Zara.com
Skórzana kurtka kożuch fot. Matchesfashion.com, Zara.com

Kożuch w tym sezonie jest popularny również za sprawą kolekcji Kenzo x H&M. Czarną kurtkę na różowym „baranku” mogliśmy zobaczyć już w stylizacji Jessici Mercedes i Caroline Daur.

Yesterday's look for a rainy shopping day in Cologne??

A photo posted by Annabel (@annabelpesant) on

Shearling chic? And yes, it's faux ? Shop the look via ?? http://liketk.it/2pl2d

A photo posted by Jenny Cipoletti (@margoandme) on

Polecane artykuły

3 Responses

  1. Dzisiaj widziałam dziewczynę w tramwaju w tym kożuchu Zary i wyglądała super 🙂

  2. W nowej kolekcji Zara ma podobny kożuch. Widziałam, że Gosi Boy już go nosi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.